چهارشنبه 9 بهمن 1398 - 17:13
پربازديدترين اخبار از استان
يزد
  • هيچ خبري موجود نيست

مديرکل تبليغات اسلامي استان يزد:

امروز وظيفه ما در رابطه با ساماندهي هيئات مذهبي سنگين تراز گذشته است

مديرکل تبليغات اسلامي استان يزد در اولين جلسه ستاد انتخابات چهارمين دوره شوراهاي هيئات مذهبي استان گفت: امروز وظيفه ما در رابطه با ساماندهي هيئات مذهبي سنگين تراز گذشته است.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان يزد، حجت‌الاسلام سيد محمد شريف حسيني کوهستاني با اشاره به اهميت موضوع تشکل هاي مذهبي و چگونگي تشکيل آن از زمان قديم تا به حال، بيان داشت: برکسي پوشيده نيست اين تشکل ها با توجه به سابقه هزار و چند ساله اي که بعد از عاشورا دارند و منتسب به امام حسين (ع) بوده اند شکل گرفت.

وي در رابطه با جمع شدن براي بزرگداشت ياد و خاطره امام حسين (ع) در قالب روضه خواني و مداحي آن هم با سابقه زياد و اخلاص و بي ريا برگزاري آن و جرم بودن در زمان رضا شاه تا به حال گفت: امروز وظيفه ما در رابطه با ساماندهي هيئات مذهبي سنگين تراز گذشته است.

حسيني کوهستاني، به فعاليت ها و حرکاتي که در راستاي نظم و ساماندهي هيئات مذهبي در اين چند سال اخير انجام شده اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه به مصوبه شوراي عالي انقلاب فرهنگي و واگذاري اين امر به سازمان تبليغات اسلامي حرکات خوبي انجام شده که تا رسيدن به فاصله مطلوب نياز به تلاش بيشتري مي باشد.

مديرکل تبليغات اسلامي جهت دهي و جمع شدن عقلانيت با مباحث عاطفي در کنار هم را نتيجه بخش دانست و در ادامه تصريح کرد: مردم عاشق اهلبيت عليهم السلام هستند و بر اساس همين عشق و علاقه به حضرت امام حسين(ع) هزينه مي کنند که اين کار خوبي است اما در اين زمينه بايد به مسئله اسراف هم توجه بيشتري شود.

شايان ذکر است، در اين جلسه مقرر شد، براي برگزاري چهارمين دوره شوراي هيئات مذهبي استان اطلاع رساني و شرايط انتخابات اقدامات لازم انجام شود.

شنبه 29 تير 1392 - 10:26
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری