چهارشنبه 15 مرداد 1399 - 20:55
پربازديدترين اخبار از استان
كرمان
  • هيچ خبري موجود نيست

برگزاري مراسم زيارت عاشورا درحرم شهداي گمنام راور

رئيس اداره تبليغات اسلامي راور از برگزاري مراسم پرفيض زيارت عاشورا در جوار حرم شهداي گمنام راور به مناسبت رحلت حضرت خديجه ( س ) خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي کرمان ؛ عليرضا احمدي با اعلام اين خبر افزود:به همت اداره تبليغات اسلامي و همکاري هيئت امناي حرم شهداي گمنام مراسم قرائت زيارت عاشورا جمعه 28 تير ماه همزمان با روز رحلت حضرت خديجه ( س )در محل حرم شهداي گمنام اين شهرستان برگزار شد.

در اين مراسم حجت الاسلام صادقي از اساتيد مدرسه علميه راور در باب شخصيت حضرت خديجه ( س ) ؛اين بانوي بزرگوار را از بزرگترين بانوان اسلام برشمرد و بيان داشت:او اولين زني‏ بود که به اسلام گرويد ; چنانکه علي‏ ابن ابي‏طالب (ع) اولين‏ مردي بود که اسلام آورد و اولين زني که نماز خواند ، خديجه بود.

وي حضرت خديجه را انساني روشن بين ، با گذشت ، علاقه‏ مند به‏ معنويات ، وزين و با وقار ، معتقد به حق و حقيقت و متمايل به ‏اخبار آسماني دانست و افزود: همين شرافت‏ براي او بس که همسر رسول خدا (ص) بود و گسترش اسلام به کمک مال و ثروت او تحقق يافت .

حجت الاسلام صادقي ادامه داد : خديجه از کتب آسماني آگاهي داشت و علاوه بر کثرت اموال و املاک ، او را «ملکه بطحاء» مي‏گفتند و از نظر عقل و زيرکي نيزبرتري فوق العاده‏ اي داشت و مهمتر اينکه حتي قبل از اسلام وي را«طاهره‏» و «مبارکه‏» و «سيده زنان‏» مي‏خواندند .

وي در پايان بيان داشت : جالب اين است او از کساني بود که انتظار ظهور پيامبر اکرم (ص) مي‏کشيد و هميشه از ورقه‏ بن نوفل و ديگر علما جوياي نشانهاي‏ نبوت مي‏شد .

صادقي در اين خصوص اضافه كرد:اشعار فصيح و پر معناي وي در شان پيامبر اکرم (ص) از علم و ادب و کمال و محبت او به آن بزرگوار حکايت مي‏کند.

گفتني است ، زيارت پرفيض عاشورا توسط مداح اهل بيت جناب آقاي کرباسي برگزار شد

شنبه 29 تير 1392 - 9:36
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری