يكشنبه 28 مهر 1398 - 5:14
پربازديدترين اخبار از استان
البرز
  • هيچ خبري موجود نيست

تفكر در آيات الهي، قرآن را در زندگي جاري خواهد كرد

مسئول اعزام مبلغين اداره تبليغات اسلامي شمال كرج گفت: يکي از بهترين راه هاي آشنايي با قرآن و معارف آن مانوس شدن با قرآن خصوصا در رمضان و تدبر در آيات آن است كه تنها،تفكر در آيات الهي قرآن را در زندگي جاري خواهد كرد

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان البرز، حجت الاسلام كيا حيرتي، با ذکر اهميت و جايگاه قرآن مجيد در جامعه اسلامي اظهار داشت: شايسته نيست بدون تدبر و تامل آيات قرآن را تلاوت کنيم چرا که بهترين راه شناخت قرآن، بهره گيري از زبان قرآن است.

مسئول اعزام تبليغات اسلامي شمال كرج، بيان داشت: تدبر در آيات هرگز به معناي معطل شدن و توقف حرکت مدبرانه نيست، تدبر در آيات قرآن در واقع تفسير آيات به آيات ديگر، تطبيق آيات با يکديگر و توام با حرکت فکري است.

وي انس با قرآن را که در روايات هم به طور خاص به آن تاکيد فراوان شده موجب نورانيت قلب انسان دانست و تدبر در قرآن را از جمله وظايف انسان برشمرد.

حجت الاسلام كيا حيرتي،26 تير ماه 92 با بيان اين مطلب افزود: انسان مي تواند به معناي اصيل و ناب آيات دست يابد، البته لازم است تدبر در آيات قرآن با فکر خالص و با ذهن خالي و دلي پاک و همراه با تعقل، انجام گيرد.

پنجشنبه 27 تير 1392 - 9:33
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری