يكشنبه 28 مهر 1398 - 10:38
پربازديدترين اخبار از استان
البرز
  • هيچ خبري موجود نيست

نهمين نشست مسئولين فرهنگي سازمان تبليغات اسلامي شمال كرج با موضوع حجاب

نهمين نشست گروه تعميق فرهنگ حجاب وعفاف در اداره تبليغات اسلامي شمال كرج برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي البرز، حجت الاسلام كيا حيرتي، مسئول گروه تحقيق و اجراي فرهنگ حجاب و عفاف اداره شمال كرج با اعلام اين خبر گفت: اين نشست با حضور رياست اداره تبليغات شمال كرج و اعضاي كارشناسان عضو گروه برگزار شد.

در اين نشست حجت الاسلام سيستاني رياست اداره تبليغات اسلامي شمال كرج ضمن خير مقدم گويي و تشكر از اعضاء به جهت ارسال عملكرد برنامه هاي اعمالي حجاب و عفاف به بيان مسائل در خصوص حجاب و عفاف پرداخته و خواستار توجيه نهايي با مراحل اجرايي شد.

وي استاد محور بودن را جزء اولويت طرح بيان كرده و توجه به تعميق فرهنگ حجاب و عفاف و مشخص كردن تعداد مدارس تحت پوشش جهت حضور مربيان با در نظر گرفتن مكانهاي آسيب خيز در خصوص حجاب و عفاف با توجه به گروه هدف را مطرح كرد.

حجت الاسلام محمدي سيستاني ،رعايت شكل ظاهري حجاب و عفاف در مدارس توسط آموزش و پرورش را كمك حال طرح دانسته و افزود: توجه به سه محور توجيه مربيان، اولياء و دانش آموزان در اين طرح و نيز برنامه ريزي منسجم در اجراي گام به گام طرح از اهميت خاصي برخوردار است.

در ادامه حجت الاسلام اوليايي ،كارشناس تشكلات ديني هم ضمن تقدير و تشكر از فعاليت اين كارگروه و توجه به مقوله حجاب و عفاف مطرح كرده و در خصوص طرح گل ياس نظرات و پيشنهادات خود را بيان كرده و استفاده از اساتيد استاني و تعامل با دستگاههاي عضو ضمن برگزاري طرح گل ياس را عنوان كرد.

حجت الاسلام كياحيرتي، در ادامه افزود:شهرستان کرج توجه به گسترش و ترويج و تعميق فرهنگ حجاب و عفاف را جزء اولويت اين طرح دانسته و وجود شوراي حجاب و عفاف در نهادها علي الخصوص در آموزش و پرورش را جهت برنامه ريزي دقيق و منسجم و يكسان سازي پوشش در مدارس وي‍ژه معلمان و دانش آموزان را مطرح كرده و خواستار تاكيد و موظف كردن كارگروه بر اين موضوع شد.

وي همچنين آموزش همگام با خانه، مدارس و جامعه را مطرح كرده و بهره مندي از مربيان پرورشي در امر آموزشي و تربيتي را در اين امر حائز اهميت دانست.

در ادامه مسئول اين طرح ضمن توجيه كامل اين طرح ، مراحل اجرايي و نحوه همكاري دستگاههاي عضو را طبق شرح وظايف مشخص شده توسط شورايعالي انقلاب فرهنگي بيان كرده و طرح غنچه شكوفا را كه مكمل اين طرح مي باشد تشريح كرد.

در پايان اين نشست مصوب شد: استاد محور بودن طرح در اولويت قرار گيرد، مقوله گسترش ترويج و تعميق فرهنگ حجاب و عفاف بيشتر مورد توجه قرار گيرد، در قالب طرح تعداد مدارس قابل اجراي طرح مشخص گردد، توجيه مربيان دانش آموزان و اولياء به عنوان سه محور اصلي در طرح مورد توجه قرار گيرد، در مراحل اجرايي طرح گام به گام بودن در برنامه ريزي مورد توجه قرار گيرد، در توانمند سازي مربيان آموزش و پرورش از ظرفيت استان استفاده شده و همكاري دستگاههاي عضو كارگروه مدنظر قرار گيرد، برگزاري جلسه تخصصي با حضور موسسه سفيران كوثر و چند نفر از اعضاء صورت گيرد، در آموزش گروه هدف توجه به مكانهاي آسيب خيز در اولويت قرار گيرد.

در پايان نشست سرپرست اداره تبليغات اسلامي شمال كرج با در نظر گرفتن فعال بودن كارگروه از طرف مسئولين استان مورد تقدير قرار گرفت

گفتني است، اين نشست 26 تير ماه 92در محل اداره تبليغات اسلامي شمال كرج برگزار شد.

پنجشنبه 27 تير 1392 - 9:20
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری