دوشنبه 20 مرداد 1399 - 12:5
پربازديدترين اخبار از استان
كرمان
  • هيچ خبري موجود نيست

برگزاري زيارت عاشورا در گلزار شهداء گمنام جيرفت

کارشناس تشکلهاي ديني اداره تبليغات اسلامي شهرستان جيرفت از برگزاري مراسم قرائت زيارت عاشورا در جوار ملکوتي شهداء گمنام اين شهرستان خبرداد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي کرمان؛ هوشمند رئيسي با اعلام اين خبر افزود:به همت اداره تبليغات اسلامي و همکاري کانون رهروان شهداء وابسته به اين اداره مراسم قرائت زيارت عاشورا جمعه 28 تير ماه در محل گلزار شهداء گمنام اين شهرستان برگزار ميشود.

وي اظهار داشت: از آن جا که زيارت نوعي اعلام موضع و مشخص کردن خط فکري است و آثار سازنده عجيبي دارد آن چه به عنوان متن زيارتي خوانده مي‏شود از نظر محتوا و جهت‏ دهي از احساسي ويژه برخوردار است. به همين جهت ائمه (عليهم‏السلام) با آموختن نحوه زيارت به ياران خود به اين عمل سازنده جهت و غناي بيشتري بخشيده‏ اند به گونه‏ اي که زيارت‏نامه‏ هاي رسيده ازائمه اطهار(عليهم‏السلام) مانند زيارت جامعه کبيره، عاشورا، آل ياسين و ناحيه مقدسه گنجينپه‏ايي از تعاليم و آموزش‏هاي عالي آنان است.

کارشناس تشکلهاي ديني اداره تبليغات اسلامي جيرفت گفت: زيارت عاشورا که از تعاليم امام باقر (ع) است به سبب آثار سازنده فردي و اجتماعي و بيان مواضع فکري و عقيدتي شيعه و نشانه گرفتن خط انحراف، اهميت ويژه ‏اي دارد.

چهارشنبه 26 تير 1392 - 12:39
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری