جمعه 22 آذر 1398 - 16:42
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان شمالي
  • هيچ خبري موجود نيست

برگزاري طرح خانواده متعالي در اسفراين

زهرا براتي مسئول انجمن اسلامي موعود (عج) وابسته به اداره تبليغات اسلامي اسفراين گفت: طرح خانواده متعالي در اسفراين با حضور بانوان در محل مسجد انصار الحسين (ع) اين شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان شمالي، حجت الاسلام محمد ميزازاده استاد مدعو در اين نشست به بيان ديدگاههاي اسلام نسبت به خانواده و حفظ حريم خانواده اشاره کردو گفت: آرامش، انسان دوستي، مهرباني و ايمان به پروردگار از جمله اهداف بلند قرآن کريم در تبيين هدف تشکيل خانواده است.

وي افزود:هدف از تشكيل و تداوم خانواده به تناسب زن و مردي كه آن را تشكيل مي دهند متفاوت است كه برخي از اهداف آن را به طور اجمال مي توان تحقق جامعه سالم، تداوم نسل، تامين نيازهاي اساسي، تربيت اجتماعي نسل، حراست ايمان، جمال اجتماعي، رشد و بالندگي دانست.

حجت الاسلام ميرزازاده خاطر نشان کرد:قرآن در تعبير از زن به عنوان يکي از ارکان اصلي خانواده تعابير گوناگوني را به کار برده است؛ زماني که از آدم و همسرش سخن به ميان مي آيد واژه زوج به کار رفته است .

وي در ادامه به سخنان مقام معظم رهبري در جمع مردم خراسان شمالي اشاره کردو گفت:سبك زندگي اصطلاحي که از سوي مقام معظم رهبري در جمع جوانان استان خراسان شمالي مورد تاکيد قرار گرفته و از آن زمان به عنوان يکي از کليد واژه هاي محافل علمي و اجتماعي بيشتر مطرح شد؛ طبق نظر معظم له سبک زندگي يعني رفتار اجتماعي و شيوه‌ي زيستن که آشنايي با آن از دو جهت معنوي (براي رسيدن به هدف اصلي انسان يعني رستگاري، ) و مادي (زندگي راحت و برخوردار از امنيت رواني و اخلاقي) براي انسان ضرورت دارد.

چهارشنبه 26 تير 1392 - 11:56
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری