جمعه 29 شهريور 1398 - 16:12
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان جنوبي
  • هيچ خبري موجود نيست

برگزاري جلسه ترتيل خواني قرآن ويژه ماه رمضان در شهر اسديه

کارشناس قرآني اداره تبليغات اسلامي شهرستان درميان از برگزاري جلسه ترتيل خواني قرآن ويژه ماه رمضان در مسجد محمد رسول الله(ص) شهر اسديه خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان خراسان جنوبي،حجت الاسلام هادي عبدالهي چک کارشناس قرآني اداره تبليغات اسلامي شهرستان درميان با اعلام اين خبر گفت: اين مراسم مطابق سال هاي قبل ساعت 16:00 بعداز ظهر با حضور روزه داران و عاشقان به کلام وحي در محل مسجد محمد رسول الله(ص) شهر اسديه برگزار مي شود.

وي دوري از ظواهر را از ضرورت هاي اوليه قرائت و حفظ قرآن بيان كرد و گفت:بايد در توسعه عالمانه فرهنگ قرآن در جامعه کوشش شود تا قرآن از مهجوريت خارج شده و به اين كتاب به شيوه كاربردي در زندگي عمل شود

کارشناس قرآني اداره تبليغات اسلامي شهرستان درميان هدف از برگزاري جلسات قرآني در ماه مبارک رمضان را ايجاد زمينه براي بهره مندي روزه داران از صفاى دل، تخفيف گناهان، عبادت برتر، هم‌نشينى با فرشتگان، پيمودن درجات كمال و ترقى در بهشت، درمان بيمارى‌هاى روحى، رفع غم و اندوه، روشنايى ديدگان، مونس تنهايى، عمر با بركت، استجابت دعا، رفع عذاب از پدر و مادر و‌...‌. دانست.

وي با تأکيد بر لزوم توجه به معاني و مفاهيم قرآن در قرآئت افزود: پيمودن مراتب كمال قرآئت، هم‌چون رسيدن به مرحله تدبّر و عمل، مستوجب كمال ثواب و رضاى الهى و دريافت خيرات بيشتر و بهتر مى‌شود.

چهارشنبه 26 تير 1392 - 10:24
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری