جمعه 29 شهريور 1398 - 12:39
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان جنوبي
  • هيچ خبري موجود نيست

برگزاري ۱۵۰۰ دوره قرآني همزمان با رمضان در خراسان جنوبي

مسئول دارالقرآن الکريم اداره کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي از برگزاري يک هزار و ۵۰۰ دوره قرآن همزمان با ماه مبارک رمضان در استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي، محمدرضا اشرفي با بيان اين مطلب، اظهار داشت: در حال حاضر 500 جلسه مردمي خانگي قرآن در استان داراي پرونده هستند که 130 جلسه آن در بيرجند به ثبت رسده است.

وي با اشاره به اينکه پيش بيني مي شود در ماه مبارک رمضان يک هزار و 500 جلسه قرآن در سطح استان دائر شود، افزود: در ايام ماه مبارک رمضان از اين جلسات بازديد و حمايت غيرنقدي مي شوند.

مسئول دارالقرآن الکريم استان خراسان جنوبي از اجراي طرح «با قرآن در رمضان» با محوريت ختم قرآن و بيان نکات تفسيري در محبان الزهرا(س) بيرجند خبر داد و گفت: اين طرح همه روزه بعدازظهرها با همکاري موسسه قرآن تاليات الذکر اجرا مي شود.

وي همچنين از اجراي طرح «بينات» شامل تفسير يک سوره از قرآن کريم در طول ماه مبارک رمضان خبر داد و تصريح کرد: اين طرح شب ها بعد از افطار در محل محبان الزهرا(س) بيرجند با حضور استاد بهنام اجرا مي شود.

اشرفي با اشاره به برگزاري جلسه تفسير قرآن ويژه بانوان در مسجد امام صادق(ع) بيرجند، گفت: اين جلسه با حضور استاد روستا؛ از اساتيد برجسته حوزه و دانشگاه همه روزه صبح ها برگزار مي شود.

وي از آموزش عمومي قرآن در رشته هاي قرائت، حفظ و مفاهيم با محوريت حفظ ويژه 2 هزار و 812 نفر در طول سال خبر داد و افزود: اين امر در صورت تامين اعتبار برگزار مي شود.

وي به جذب 30 درصدي اعتبارات استاني در سال 91 اشاره کرد و يادآور شد: براي اجراي طرح هاي قراني در سال جاري 130 ميليون تومان پيش بيني شده است که 50 درصد آن از محل منابع استاني و 50 درصد ديگر از منابع متمرکز کشوري تامين مي شود.

اين مقام مسئول اذعان کرد: برپايي 5 محفل انس با قرآن با گستره استاني و بيش از 50 محفل انس با قرآن در شهرهاي استان، برگزاري دوره هاي تربيت معلم قرآن کريم ويژه 140 نفر از واجدين شرايط، برگزاري دوره هاي آموزش قرآن ويژه 2 هزار نفر از کارکنان دولت از ديگر برنامه هاي سال جاري است.

وي با اشاره به وجود 16 موسسه قرآني، 11 خانه قرآن شهري و 142 خانه قرآن روستايي، گفت: ساماندهي و حمايت از 64 تشکل برتر در دستور کار سال 92 است.

اشرفي از برگزاري مسابقات قرآني تلاوت در استان خبر داد و اظهار داشت: ثبت نام اين مسابقات از نيمه ماه مبارک رمضان آغاز مي شود و شرکت کنندگان در اين مسابقه علاوه بر تلاوت آيات، بايد در آزمون حفظ و مفاهيم آيات تلاوت شده نيز شرکت کنند.

وي يادآور شد: مسابقات قرآني تسنيم ويژه خانواده هاي دستگاه هاي اجرايي فرهنگي نيز در سال جاري با هدف انس بيشتر با قرآن برگزار مي شود.

دوشنبه 24 تير 1392 - 12:23
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری