دوشنبه 25 شهريور 1398 - 14:42
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان جنوبي
  • هيچ خبري موجود نيست

گزارش تصويري گردهمايي روحانيون شهرستان درميان

رييس اداره تبليغات اسلامي شهرستان درميان از برگزاري گردهمايي روحانيون شهرستان درميان خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي، حجت الاسلام محمد هادي نودهي رييس اداره تبليغات اسلامي شهرستان درميان با اعلام اين خبر گفت: گردهمايي روحانيون شهرستان درميان با حضور امام جمعه مرکز شهرستان، امام جمعه قهستان ، فرماندار شهرستان، روحانيون مستقر، طرح هجرت و اعزامي در محل اداره تبليغات اسلامي شهرستان درميان برگزار شد.

در ابتداي اين گردهمايي حجت الاسلام نودهي ضمن تشکر و خير مقدم به حاضرين توجه ويژه به تفسير آيات کريمه قرآن در ماه مبارک رمضان توسط مبلغين و آسيبهاي اجتماعي موجود در شهرستان را از حاضرين خواستار شد.

سپس حجت الاسلام خزاعي امام جمعه شهر قهستان تبليغ دين را وظيفه انبياء و اولياء برشمرد و گفت: تبليغ يک فرايندي است که پس از انبياء و اولياء علماء و مبلغين بايد آن را انجام دهند.

وي در ادامه با اشاره به وظيفه مبلغين خواستار شناساندن مکتب بيان،الگوي براي مردم و پاسخگويي به شبهات ديني و مذهبي شد.

در ادامه جلسه مهندس براتي فرماندار شهرستان درميان ظرفيتهاي جامعه در حوزه فرهنگ را زياد دانست و گفت: يکي از اين ظرفيتها روحانيت جامعه هستند که ارتباط مردمي، گستردگي فعاليتها در تمامي حوزه هاي اجتماعي، مذهبي و فرهنگي باعث مهم شدن جايگاه روحانيت در جامعه شده است.

وي در ادامه با اشاره به آسيب هاي اجتماعي موجود در شهرستان مثل مواد مخدر و ضعف فرهنگ کار و تلاش بر استفاده از ظرفيتهاي فرهنگي و اجتماعي گفتمان اسلامي و ترويج فرهنگ کار و تلاش در ماه مبارک رمضان تاکيد کرد و افزود: بهره گيري از تسهيلات اشتغالزايي و کشاورزي و اموزشهاي فني و حرفه اي نقش مهمي در بيکاري و بسياري از پديده هاي شوم اجتماعي از جمله اعتياد در اين شهرستان مرزي خواهد داشت.

در ادامه اين مراسم، خزاعي مديريت کميته امداد امام خميني(ره) شهرستان درميان از برپايي سفره هاي ضيافت افطاري در 15 روستاي شهرستان همزمان با ماه مبارک رمضان خبر داد و افزود: در سال گذشته مبلغ 180 ميليون ريال زکات در شهرستان از کشاورزان در نقاط مختلف جمع آوري شد.

وي در پايان با بيان اينکه در حال حاضر 1212 حامي کفالت 425 نفر از ايتام شهرستان را بر عهده دارند اظهار داشت حاميان ايتام از ابتداي سال جاري مبلغ 420 ميليون ريال در راستاي ايتام کمک کردند.

در ادامه حجت الاسلام سنجري امام جمعه مرکز شهرستان، ضمن تشکر از اعزام مبلغين هفتگي از ابتداي سال جاري توسط سازمان تبليغات اسلامي خواستار شناسايي نيازهاي فرهنگي روستاهاي و شهرها توسط مبلغين و روحانيون شد.

وي در ادامه افزود: اگر نيازهاي فرهنگي شهرستان شناسايي شود با تشکيل کارگروه ويژه مي توان فرهنگ شهرستان را غني و ارتقاء داد.

امام جمعه مرکز شهرستان در پايان هر روحاني را به مثابه يک است دانست و خواستار اسقرار بيشتر روحاني در سطح شهرستان درميان شد.

عکاس: محمد صفري

دوشنبه 24 تير 1392 - 11:33
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری