جمعه 29 شهريور 1398 - 12:7
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان جنوبي
  • هيچ خبري موجود نيست

ديدار صميمانه خادمان قرآن خراسان جنوبي با امام جمعه بيرجند

همزمان با چهارمين روز از ماه ضيافت الهي، مراسم ديدار صميمانه خادمان قرآن کريم خراسان جنوبي با حجت الاسلام دکتر رضايي امام جمعه شهرستان بيرجند برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي، اين مراسم با همکاري ادارات کل تبليغات اسلامي و اوقاف و امور خيريه استان و با حضور جمعي از قاريان، حافظان و خادمان قرآن کريم در محل دفتر نهاد امامت جمعه شهرستان بيرجند همراه با ضيافت افطار برگزار شد.

در ابتداي اين مراسم استاد ميثم يوسفي به تلاوت آياتي از کلام الله مجيد پرداخت و در ادامه علي اصغر براتي آياتي از قرآن کريم را تلاوت کرد . سپس گروه تواشيح رضوان، برنامه زيبايي را در مدح امام علي بن موسي الرضا (ع) به اجرا درآوردند.

در ادامه اين مراسم، حجت الاسلام محسن مؤمني، معاون فرهنگي اوقاف و امور خيريه خراسان جنوبي، طي سخناني گفت: اگر جامعه از قرآن و اهل بيت جدا شود، دچار انحراف و لغزش شده است.

وي با بيان اينکه بهترين خدمت براي بشر خدمت به قرآن و اهل بيت(ع) است، افزود: بالاترين ايثار جان، شهادت است.

معاون فرهنگي اوقاف و امور خيريه خراسان جنوبي از وقف به عنوان بالاترين ايثار مال ياد کرد و گفت: کسي که وقف مي کند همانند شهدا که زنده هستند تا وقتي که از وقف استفاده مي شود زنده است.

حجت الاسلام مؤمني با اشاره به تأکيدات رهبري مبني بر تربيت 15 ميليون حافظ قرآن در جامعه، اذعان کرد: در راستاي اين فرمايش رهبري از دو سال گذشته طرحي در اوقاف شروع شده که در اين طرح کلاس هاي حفظ قرآن براي جوانان و نوجوانان برگزار مي شود.

وي با بيان اينکه تاکنون 120 نفر از حافظان استان، دوره هاي آموزشي تخصصي را فرا گرفته اند، گفت: از آغاز اين طرح تاکنون 2 هزار نفر در سراسر استان حداقل 3 جزء قرآن را حفظ شده اند.

معاون فرهنگي اوقاف و امور خيريه خراسان جنوبي از وجود 40 وقف قرآني طي سال گذشته در استان خبر داد و خاطرنشان کرد: در راستاي فرمايشات رهبري بر ايجاد وقف هاي قرآني در استان تأکيد فراوان شده است.

حجت الاسلام مؤمني، دوره هاي تخصصي قرآن با حضور اساتيد مجرب را از مهمترين نيازهاي جامعه قرآني استان برشمرد و گفت: اداره اوقاف آمادگي دارد که دوره هاي تخصصي با حضور اساتيد مجرب خارج از استان برگزار کند.

دوشنبه 24 تير 1392 - 10:41
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری