جمعه 22 آذر 1398 - 17:32
پربازديدترين اخبار از استان
البرز
  • هيچ خبري موجود نيست

حجت الاسلام سيد عباس مسعودي گفت:

استقرار نظم در زندگي انسان، از برکات ماه رمضان

مدير کل تبليغات اسلامي استان البرز،تأكيدكرد: در ماه رمضان زندگاني انسان به روال خاصي منظيم مي‌شود چون پيش و پس از رمضان برنامه‌هاي انسان از نظم دقيقي برخوردار نيست اما به بركت اين ماه در زندگي انسان نظم كاملي حاكم مي‌شود

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان البرز ، حجت الاسلام سيد عباس مسعودي،عنوان كرد: ماه مبارك رمضان ماه نزول قرآن و بركات الهي است، به حرمت اين ماه برخي برنامه‌هاي روزمره انسان تغيير مي‌كند.

وي افزود: براي مثال وعده غذايي روز در رمضان از بين مي‌رود و زندگاني انسان به روال خاصي منظيم مي‌شود چون پيش و پس از رمضان برنامه‌هاي انسان از نظم دقيقي برخوردار نيست اما از بركات آن اين است كه در زندگي انسان يك نظم كاملي حاكم مي‌شود.

مسعودي،علاوه بر اينكه در ماه نزول قرآن همه اعضاي خانواده در يك ساعت مشخص بر سر سفره افطار حاضر مي‌شوند، يك سري اعمال خاص مانند قرائت ادعيه، حضور در مساجد و اعمال ماه رمضان را انجام مي‌دهند.

حجت‌الاسلام مسعودي، نشستن بر سر سفره قرآن را بزرگترين نعمت رمضان عنوان كرد و گفت: پيامبر اكرم(ص) فرمود اگر در ماه نزول قرآن شخصي تنها يك آيه كلام الهي را قرائت كند، ثواب آن برابر با ختم كل قرآن مجيد است.

وي تأكيد كرد: انسان بايد سبك زندگي خود را در اين ماه پرفضيلت الهي كند يعني بر سر سفره قرآن نشسته و با قرائت آيات كلام الهي و خواندن نمازها و دعاهايي كه در رمضان وارد شده به زندگي خود لطافت و زيبايي بخشد چون در ماه‌هاي ديگر چنين لطافت و زيبايي وجود ندارد.

دوشنبه 24 تير 1392 - 10:28
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری