پنجشنبه 16 مرداد 1399 - 23:54
پربازديدترين اخبار از استان
كرمان
  • هيچ خبري موجود نيست

صفاى نفسانى به انسان نيك‌انديشى مي دهد

رئيس اداره تبليغات اسلامي زرند دقايقي پيش در گفتگو با امام جمعه ريحانشهرگفت: صفاي نفساني که انسان در ماه رمضان بدست مي آورد داراي ارزش نيک انديشي است.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي کرمان ، حجت الاسلام مهدي حسني در گفتگو با حجت الاسلام مجتهدي گفت:در ماه مبارك رمضان، بسيارى از مردم مؤفق و باسعادت مي توانند محصول زيادى را بردارند.محصولى كه براى دوره‌ى سال آنها، بلكه در مواردى براى سراسر عمر آنها، داراى بركات خواهد بود.

حجت الاسلام مهدي حسني افزود:عده‌اى انس با قرآن پيدا مي کنند، از معارف قرآنى بهره مي برند، تدبر مي کنند؛ عده‌اى انس و مناجات با خدا را در اين ماه براى خودشان رويّه و روش قرار دادند و دلهاى خودشان را نورانى كردند.

حجت الاسلام حسني اظهارداشت:مردم با روزه در نفس خود صفا به وجود مي آورند و همين صفا و صميميت و نورانيت منشأ بركات بسيارى در زندگى فردى و اجتماعى است.

حجت الاسلام حسني تصريح کرد:اين صفاى نفسانى به انسان نيك‌انديشى،تطهير نفس از حسد و بخل و كبر و شهوت ميدهد.

رئيس اداره تبليغات اسلامي زرند در ضرورت آثار صفاي نفساني در جامعه بيان داشت:صفا در نفس انسان، محيط جامعه را محيط امن و امان روحى و معنوى قرار ميدهد.دلها را به هم نزديك و مؤمنان را به يكديگر مهربان ميكند.

مهدي حسني از آثار و برکات ماه مبارک رمضان را براي انسان هاي موفق و سعادتمند اين گونه بيان کرد:که ترحم به يكديگر در ميان جامعه‌ى ايمانى گسترش مي يابد.

وي در پايان گفت: لازم است كه ما اين دستاوردها و محصول را حفظ كنيم و نگذاريم صاعقه‌ى گناه اين خرمن ارزشمند محصول را آتش بزند و از بين ببرد.

دوشنبه 24 تير 1392 - 10:20
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری