چهارشنبه 25 تير 1399 - 12:6
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان جنوبي
  • هيچ خبري موجود نيست

گزارش تصويري چهارمين جلسه تفسير قرآن کريم در روستاي بورنگ درميان

رييس اداره تبليغات اسلامي شهرستان درميان از چهارمين جلسه تفسير قرآن کريم در روستاي تخته جان از توابع شهرستان درميان خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي، حجت الاسلام محمدهادي نودهي رييس اداره تبليغات اسلامي شهرستان درميان گفت: جلسه تفسير قرآن کريم با حضور پرشور مردم روستا در روستاي تخته جان از توابع شهرستان درميان برگزار شد و جناب آقاي بهنام از اساتيد و مفسرين قرآن کريم استان خراسان جنوبي به تفسير آيه 23 تا 25 سوره مبارکه اسراء پرداخت.

استاد بهنام حافظ کل قرآن کريم و نهج البلاغه با اشاره أَلَّا تَعْبُدُوا گفت: هيچ موجودي در دنيا و عقبي غير از خداوند نيست که شايستگي و لياقت عبادت را داشته باشد.

وي ملک زندگي خوب و شايسته را پرستش خداوند و احسان نيکي به پدر و مادر دانست

استاد بهنام در ادامه با اشاره به آمدن پنج مرتبه نام والدين در کنار نام خداوند گفت: علت اينکه نام والدين در کنار نام خداوند آمده است که بعد از خداوند علت وجودي انسانها در اين دنيا والدين هستند و بعد از محبت خداوند هم شبيه ترين محبت ها به محبت والدين به فرزندان است.

وي با اشاره به جمله و بالوالدين احسانا گفت: احسانا کلمه اي مطلق است و شامل احسان کردن در جواني و پيري در شب و روز و شب احسان کردن مالي ، جاني ، عاطفي و اخلاقي مي شود.

وي در ادامه گفت: در هيچ جاي قرآن نيامده است به والدين خود دستور دهيد به فرزندانشان محبت کنند زيرامحبت والدين به فرزندان ذاتي است.

وي با اشاره به قُلْ لَهُما قَوْلًا كَرِيماً گفت: کلمه کريما نهايت اوج احترام به والدين را مي رساند و بايد همه ما به اين وظيفه مهم توجه داشته باشيم.

عکاس: محمد صفري

شنبه 22 تير 1392 - 12:33
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری