دوشنبه 23 تير 1399 - 2:3
پربازديدترين اخبار از استان
كرمان
  • هيچ خبري موجود نيست

حجاب و عفاف دو ارزش در جامعه بشري و بويژه جوامع اسلامي مطرح است

رئيس اداره تبليغات اسلامي بردسير گفت : حجاب حريم خصوصي زنان بوده که با رعايت آن احترام زن در جامعه حفظ مي شود و حجاب و عفاف بعنوان دو ارزش در جامعه بشري و بويژه جوامع اسلامي مطرح است.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي كرمان ، حجه الاسلام اكبر سلطاني به مناسب روز حجاب وعفاف اظهار داشت : يکي از پليدترين توطئه‌هاي دشمنان اسلام در تاريخ معاصر، توطئه‌ي کشف حجاب است.

حجت الاسلام سلطاني با بيان اينكه بهترين الگو براي زنان حضرت فاطمه(س) است افزود : حجاب حريم خصوصي زنان است که با رعايت آن احترام زن در جامعه حفظ مي شود و حجاب و عفاف بعنوان دو ارزش در جامعه بشري و بويژه جوامع اسلامي مطرح است.

وي خاطر نشان كرد: حفظ چشم، گوش، قلب و تمامي اعضا و جوارح از هرگونه خطا و گناه عفاف است که حاصل اين عفت و حجاب دروني، پوشش ظاهري و به تعبيري لطيف‌تر حجاب ميوه عفاف بوده و عفاف ريشه حجاب است.

اين مسئول تصريح كرد: بي‌‌بند و باري يكي از آسيب‌هاي جدي اجتماعي است كه به‌عنوان حربه، جهت اغفال جوانان و نوجوانان مورد بهره‌برداري دشمنان اسلام قرار مي‌گيرد كه جوانان به ويژه بانوان گرانقدر بايد بيشتر دقت كنند، ‌چرا كه هدف دشمن گسترش فساد در مراكز علمي و آموزشي و بازداشتن سرمايه‌هاي اصلي جامعه ديني از تحصيل علم و در نتيجه عقب‌ماندگي جامعه اسلامي است.

سلطاني در ادامه تأكيد كرد :در قرآن مجيد بيش از ده آيه در مورد حجاب و حرمت نگاه به نامحرم وجود دارد يکي از اين آيات، آيه 59 سوره احزاب است: (اي پيامبر، به زنان و دخترانت و نيز به زنان مومنين بگو خود را بپوشانند تا شناخته نشوند و مورد اذيت قرار نگيرند. و خداوند بخشنده مهربان است.)

شنبه 22 تير 1392 - 10:52
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری