چهارشنبه 25 تير 1399 - 13:20
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان جنوبي
  • هيچ خبري موجود نيست

گردهمايي طلايه داران تبليغ در بخش نيمبلوک برگزار شد

به همت نمايندگي فرهنگي تبليغي خضري دشت بياض و همزمان با فرارسيدن ماه مبارک رمضان، گردهمايي طلايه داران تبليغ با حضور روحانيون مستقر، طرح هجرت، بومي و اعزامي در دفتر امام جمعه شهر نيمبلوک برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي، در ابتداي اين گردهمايي حجت الاسلام محمد قناعت مسئول نمايندگي فرهنگي تبليغي خضري دشت بياض با اشاره به آياتي از قرآن کريم به برکات و ثمرات ماه مبارک رمضان اشاره کرد و گفت: مبلغين بايد در ماه مبارک رمضان با برنامه ريزي دقيق، برنامه هاي تبليغي مؤثر و مفيدي را اجرا کنند.

وي به بخشي از عمده ترين برنامه هاي تبليغي اشاره و افزود: تأکيد بر قرآن و تفسير، برگزاري منظم سه وعده نماز جماعت، برگزاري جلسات قرآني جزء خواني، برگزاري جلسات احکام و رفع شبهات ديني و ... مي تواند در برنامه هاي تبليغي مبلغين قرار گيرد.

حجت الاسلام قناعت به فرمايشات مقام معظم رهبري نيز اشاره کرد و گفت: همانگونه که مقام معظم رهبري فرمودند، اين ماه بهترين فرصت براي ترويج سبک زندگي اسلامي و مقابله با تهاجم فرهنگي و کاهش آسيب هاي اجتماعي است.

وي از مبلغين خواست تا در محافل و مجالس برگزار شده از اين مهم را مد نظر قرار دهند.

در ادامه حجت الاسلام اسماعيل مرادي امام جمعه شهر نيمبلوک با استناد به خطبه شعبانيه، به اهميت ماه مبارک رمضان و آثار و برکات آن اشاره و به مبلغين و روحانيون توصيه هايي کرده و گفت: مبلغ بايد براي تبليغ ابتدا شرايط محل تبليغ، سطح فرهنگي و مسائل ديني منطقه را بررسي کرده و از آن شناخت داشته باشد. پرداختن به اصول اعتقادات با بهره گيري از قرآن، بيان احکام و مسائل مبتلا به، پرداختن به اهداف نظام و اسلام، تاکيد بر بحث توليد، محور قرار دادن قرآن و ... از جمله موضوعاتي است که بايد در محافل و مجالس و منابر مبلغين در ماه مبارک رمضان بيان شود.

اين مراسم چهارشنبه 19 تير 92 برگزار شد.

چهارشنبه 19 تير 1392 - 13:59
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری