سه‌شنبه 29 مرداد 1398 - 3:45
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان جنوبي
  • هيچ خبري موجود نيست

همزمان با هفته جهاني نکوداشت مساجد؛

غبارروبي مساجد و اماکن مذهبي با حضور مسئولين و روحانيون بشرويه

مسئولين و روحانيون شهرستان بشرويه، طي مراسمي معنوي، مساجد و اماکن مذهبي را غبارروبي و عطرافشاني کردند.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي، به مناسبت فرارسيدن ماه مبارک رمضان و هفته نکوداشت مساجد، با حضور جمعي از مسئولين، روحانيون و دانش آموزان، غبارروبي از مساجد اين شهرستان طي مراسمي انجام شد.

حجت الاسلام رضا بهشتي فر، ضمن گراميداشت فرا رسيدن هفته جهاني مساجد گفت: با توجه به اينكه مساجد از اهميت خاصي در ابعاد فرهنگي، عبادي سياسي و اجتماعي برخوردار هستند، لذا هر چه بيشتر و برنامه‌ريزي قوي آن در پاسداشت هفته جهاني مساجد و دهه نكوداشت مساجد و بهره‌مندي از كليه امكانات موجود به گونه اي كه شايسته و در خور شأن و منزلت رفيع مسجد باشد امري ضروري و از وظايف ديني و اخلاقي هر انسان مسلمان و متقي است.

رئيس اداره تبليغات اسلامي شهرستان بشرويه با استناد به آيات و روايات، مطالبي را درباره اهميت و جايگاه مساجد بيان کرد و افزود: مساجد، مقدس‌ترين مکان‌هاي روي زمين هستند که براي محل عبادت حضرت حق اختصاص يافته‌اند و ما بايد هميشه در بهداشت و نظافت مساجد کوشا باشيم.

وي از همکاري فعال ائمه جماعات و هيئت امناء مساجد در زمينه غبار روبي مساجد شهرستان جهت استقبال از ماه مبارک رمضان تقدير کرد.

شايان ذکر است در اين مراسم که به همت اداره تبليغات اسلامي، برگزار شد؛ مسجد حضرت موسي بن جعفر(ع) بشرويه بصورت نمادين غبارروبي شد.

اين مراسم يکشنبه 16 تير 92 برگزار شد.

چهارشنبه 19 تير 1392 - 13:51
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری