پنجشنبه 23 مرداد 1399 - 21:41
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان جنوبي
  • هيچ خبري موجود نيست

نشست توجيهي روحانيون شهرستان قاين با امام جمعه

در آستانه ماه مبارک رمضان، نشست توجيهي روحانيون قاين با امام جمعه و مسئول اداره تبليغات اسلامي اين شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي، به نقل از رابط خبري اداره تبليغات اسلامي شهرستان قاين، در اين نشست حجت الاسلام اصفهاني امام جمعه قاين ضمن بيان فضايل و بركات ماه رمضان از روحانيون خواست كه در اين ماه نسبت به آشنايي مردم با آموزه هاي ديني، قرائت و تفسير قرآن تلاش بيشتري داشته باشند.

وي افزود: مساجد بر جريانات سياسي و اجتماعي انقلاب ‌هاي مختلف بويژه انقلاب اسلامي و هر تحول اجتماعي و فرهنگي كه در سده‌هاي اخير در كشور ما و كشورهاي اسلامي همسايه به وجود آمده است تاثيرگذاري عظيمي داشته اند و اين تاثيرگذاري بايد همچنان از طريق ائمه جماعات مساجد توسعه و اشاعه يابد.

در ادامه مراسم، حجت الاسلام احمد عليپور مسئول اداره تبليغات اسلامي قاين ضمن تبريك فرارسيدن ماه مبارك رمضان، در خصوص وضعيت و شرايط مناطق هدف توضيحات لازم را براي روحانيون مستقر و طرح هجرت يادآور شد.

وي پيرامون عوامل مهم تربيت ديني در فرهنگ شيعي اظهار داشت: يکي از وظايف مهم روحاني مستقر در سطح روستاها آشنا کردن نوجوانان و جوانان با سيره اهل بيت (ع) است که اين امر يکي از عوامل ترويج تربيت ديني در فرهنگ شيعي است.

حجت الاسلام عليپور بر ضرورت شناسائي ظرفيت هاي فرهنگي و تبليغي در اين مناطق و تلاش در جهت اعتلاء و پيشرفت فعاليتهاي فرهنگي، مذهبي مساجد تاکيد کرد.

گفتني است، اين نشست سه شنبه 18 تير 92 در محل اداره تبليغات اسلامي شهرستان قاين برگزار شد.

سه‌شنبه 18 تير 1392 - 13:33
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری