شنبه 10 خرداد 1399 - 13:58
پربازديدترين اخبار از استان
اردبيل
  • هيچ خبري موجود نيست

برگزاري جلسه احياي زكات درروستاي جين قشلاقي شهرستان نير

جلسه احياي زكات به همت اداره تبليغات اسلامي نير در روستاي جين قشقاقي اين شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي اردبيل، حجت الاسلام مقدسي امام جمعه نير در جلسه احياي زكات در سخناني به معناي زكات اشاره كرد و گفت: زکات يعني پاکي، رشد و نمو است. زکات، آدم را پاک مي کند يعني آدمي که زکات مي دهد خودش را از بخل پاک مي کند، از حرص پاک مي کند، از تکاثر و مال اندوزي پاک مي کند . زکات، عِدل نماز است، يعني همتاي نماز است.

وي افزود: در 27 آيه قرآن وقتي خدا مي فرمايد نماز بخوانيد مي گويد زکات هم بدهيد. نمي شود انسان نماز بخواند اما نسبت به فقرا و گرسنگان بي تفاوت باشد.

امام جمعه نير افزود: روايت داريم نماز بي زکات قبول نيست نماز و زکات اگر با هم باشند مورد قبول است. در حقيقت گنبد اسلام روي پنج پايه استوار است که يکي از آنها نماز است و ديگري زکات كه بايد برخاسته از رضايت قلبي و طيب خاطر باشد.

حجت الاسلام مقدسي به حديثي از روسل اكرم (ص) اشاره كرد و افزود: "هر کس زکات مال خود را عاشقانه بدهد در برابر هر دانه گندم و جو و... قصري در بهشت دريافت مي کند."

گفتني است، اين نشست با حضور سرپرست اداره تبليغات اسلامي نير، جمعي از مسئولين ادارات و روحاني مستقر كوراييم در مسجد جامع روستاي جين قشلاقي نير برگزار شد.

سه‌شنبه 18 تير 1392 - 10:43
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری