سه‌شنبه 29 مرداد 1398 - 4:9
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان جنوبي
  • هيچ خبري موجود نيست

سومين کارگاه آموزشي احکام، اخلاق و معارف اسلامي در روستاي زيدان درميان برگزار شد

رييس اداره تبليغات اسلامي شهرستان درميان از برگزاري سومين کارگاه آموزشي با موضوع احکام، اخلاق و معارف اسلامي در روستاي زيدان از توابع اين شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي، حجت الاسلام محمدهادي نودهي رييس اداره تبليغات اسلامي شهرستان درميان با اعلام اين خبر گفت: سومين کارگاه آموزشي احکام، اخلاق و معارف اسلامي با حضور پرشور مردم روستا در مسجد روستاي زيدان از توابع شهرستان درميان برگزار شد.

حجت الاسلام سيد امين حسيني در اين کارگاه آموزشي با ذکر احکام تقليد، مطهرات، وضو، غسل، تيمم، نکاح و احکام نذر اظهار داشت: بر هر مکلفي که به سن تکليف رسيده و در اجراي احکام ديني مشکل دارد واجب است در عمل به احکام ديني و شرعي خود از مجتهد تقليد کند يعني اعمال خود را با استناد به فتواي مجتهد جامع الشرايط انجام دهد.

وي افزود: تقليد بر کسي که توانايي استخراج احکام را ندارد واجب است.

وي در ادامه با اشاره به اهميت ولايت مداري گفت: تاريخ صدر اسلام گواهي مي دهد كه تمام انحرافاتي كه موجب انحطاط جامعه اسلامي شد از زماني شكل گرفت كه«ولايت مداري» مردم رو به سستي نهاد.همان طور كه نقطه قوت اصحاب پيامبر اعظم (ص) كه باعث رشد و بالندگي پرشتاب مسلمين در طول 23 سال نبوت آن حضرت شد چيزي جز«ولايت مداري» آنها نسبت به شخص پيامبر اكرم(ص)نبود.به همين جهت يكي از اهداف بزرگ دشمن تخريب ريشه ها و پايه هاي ولايت مداري مردم است.

وي افزود: يكي از توطئه هاي دشمنان داخلي و خارجي از آغاز پيروزي انقلاب اسلامي تا به امروز را ايجاد تفرقه و بوجود آوردن زمينه بد بيني و ترديد در جامعه دانست و يادآور شد:به لطف خدا علي رغم تلاشهاي گسترده و صرف هزينه هاي زياد با رهبري روشنگرانه مقام معظم رهبري و هوشياري مردم بصير ايران اين تفكر با شكست مواجه شد.

وي گف: ملت ايران مي بايست بر اساس فرموده مقتداي خود با بصيرت كامل در تمام صحنه ها حضور پر رنگ داشته باشند.

حجت الاسلام حسيني در پايان به تشريح اخلاق اسلامي و اخلاق از منظر دين اسلام و همچنين تربيت ديني پرداخت و گفت: بايد سعي كنيم اخلاق و منش پيامبر اكرم(ص) و امامان بزرگوار را سرلوحه كار و عمل خود در زندگي قرار دهيم.وي به تشريح اخلاق اسلامي و اخلاق از منظر دين اسلام و همچنين تربيت ديني پرداخت و بيان کرد: بايد سعي کنيم اخلاق و منش ائمه معصوم(ع) را سرلوحه کار و عمل خود در زندگي قرار دهيم.

يكشنبه 16 تير 1392 - 20:25
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری