يكشنبه 28 مهر 1398 - 10:16
پربازديدترين اخبار از استان
سمنان
  • هيچ خبري موجود نيست

حجت الاسلام تقوي:

ضرورت تقويت حضور روحانيان در جمع کشاورزان جهت احياء زکات

رئيس اداره تبليغات اسلامي شهرستان دامغان بر ضرورت تقويت حضور روحانيان در جمع کشاورزان جهت احياء زکات تاکيد کرد و گفت: زکات آزمايش ثروتمندان و کمک به فقيران است.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي شهرستان دامغان، حجت الاسلام مصطفي تقوي پيش از ظهر شنبه در جلسه مشترک اداره تبليغات اسلامي شهرستان دامغان با کميته امداد اين شهرستان با موضوع ماه رمضان و احياء زکات افزود: زکات به منظور آزمايش ثروتمندان و کمک به فقيران واجب شده است.

وي با استناد به حديثي از امام صادق(ع) اظهار داشت: ايشان مي فرمايند "خداوند متعال براي نيازمندان در مال ثروتمندان حقي را قرار داده که بر ثروتمندان فرض است تا آن حق را پرداخت کنند".

رئيس اداره تبليغات اسلامي شهرستان دامغان با بيان اينکه پرداخت زكات كه يكي از دستورات واجب الهي است و دست‌آوردهاي مهمي براي اهل ايمان دارد تصريح کرد: تزكيه نفس و افزايش اموال از جمله اين دست آوردها است.

تقوي، مداواي بيماري ها، دوري بلاها و آفات و نگهداري مال را از ديگر فوايد پرداخت زکات براي انسان عنوان کرد و افزود: مهمترين نقش عاملين زکات، فرهنگ سازي و ترغيب کشاورزان و باغداران به پرداخت زکات است.

وي در پايان، ترويج فرهنگ زکات در بين مردم و مسئولان را از رسالت هاي مبلغان و ائمه جماعات دانست و افزود: از آنجائيکه در سال گذشته 30 نفر مبلغ زکات در دامغان مشغول فعاليت بودند و زکات چشمگيري نيز جمع آوري شد که امسال هم انتظار مي رود با افزايش تعداد مبلغان، شاهد پرداخت زکات بيشتري از سوي کشاورزان باشيم.

يكشنبه 16 تير 1392 - 11:59
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری