چهارشنبه 25 تير 1399 - 2:17
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان جنوبي
  • هيچ خبري موجود نيست

چهاردهمين جلسه از سلسله مباحث قرآن کريم در روستاي اردکول برگزار شد

به همت مبلغه اعزامي اداره تبليغات اسلامي شهرستان زيرکوه، چهاردهمين جلسه از سلسله مباحث قرآني با موضوع تمثيلات قرآني در روستاي اردکول برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي، به نقل از رابط خبري اداره تبليغات اسلامي شهرستان زيرکوه، مريم جعفري پور مبلغه اعزامي و همسر روحاني طرح هجرت اردکول حجت الاسلام محمد علي بخشي گفت: اين مباحث بر اساس کتاب «تمثيلات قرآن و جلوه هاي تربيتي آن» بوده و هر هفته دوشنبه و چهارشنبه به صورت چرخشي در منازل اعضاء برگزار مي شود.

وي در اين جلسه با قرائت آياتي از کلام وحي و تبيين مثالهاي قرآني براي حضار گفت: قرآن نوري است که در آن تاريکي يافت نمي شود ، افروختگي‌اش كم نمي‌شود ريسماني که رشته ي آن محکم و پناهگاهي که قله ي آن بلند و درياييست که تشنگان آن٬ آبش را تمام نتوانند کشيد.

وي تأکيد کرد: در قرآن مسائل عقلي بسياري وجود دارد که اکثر مردم قابليت فهم و جذب آن را پيدا نمي کنند و از سوي ديگر مردم به محسوسات و عينيات عادت کرده‏اند بدين خاطر، خداوند متعال برخي از مفاهيم بلند عقلي را در قالب مثلها بيان فرموده است تا عموم مردم آنها را به تناسب ادراک خود دريابند، بنابراين فلسفه مثالهاي قرآن، بيان مسائل بلند و عميق در افق فکر و فهم مردم است.

شنبه 15 تير 1392 - 9:40
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری