شنبه 10 خرداد 1399 - 14:42
پربازديدترين اخبار از استان
اردبيل
  • هيچ خبري موجود نيست

حجت الاسلام انور قاسمي؛

مسجد پايگاه بزرگ تربيت و تهذيب ديني در جامعه است

رئيس اداره فرهنگي و تبليغ اداره کل تبليغات اسلامي اردبيل، مساجد را پايگاه بزرگ تربيت و تهذيب ديني در جامعه دانست و بر ضرورت نکوداشت مساجد در استقبال از ماه رمضان تاکيد کرد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي اردبيل، حجت الاسلام انور قاسمي 13 تير 92 در مصاحبه اي به مناسبت هفته نکوداشت مساجد، در سخناني مسجد را پايگاه مهم مردمي و مدرسه انسان سازي و بندگي حق و محل تعالي و تربيت ديني عنوان کرد.

وي گفت: مساجد خانه خداوند متعال است و شايسته است که اين فضاي مقدس از هر آلودگي مادي و معنوي پاکيزه باشد تا نمازگزاران با روحيه اي نشاط آور و پويا در صفوف نماز حاظر شده و به عبادت و راز و نياز بپردازند.

حجت الاسلام قاسمي به تاکيد و سفارش بزرگان ديني در خصوص نظافت و پاکيزگي مساجد اشاره کرد و اظهار داشت: در خصوص نظافت و پيش گيري از آلوده شدن مساجد، در دستورات ديني ما توصيه به ايجاد "مطهره" در محل ورود به مساجد شده است که مطهره همان محل قرار گرفتن کفش ها و زدودن آلوگي ها و گل و لاي آنهاست. در برخي روايات تاکيد شده است که مومنين هنگام ورود به مسجد، مراقبت لازم را به عمل آورند تا به هيچ عنوان آلودگي هاي محيط خارج را به داخل مسجد منتقل نکنند و اين سفارشات همه دليل بر جايگاه و منزلت والاي مسجد در دين آسماني ماست.

رئيس اداره فرهنگي و تبليغ به آغاز طرح غبارروبي مساجد در استان اردبيل اشاره کرده و خاطر نشان ساخت: در راستاي گراميداشت دهه نکوداشت مساجد اداره کل تبليغات اسلامي استان اردبيل و ادارات تابعه در شهرستان ها، براي استقبال از ماه رمضان با مشارکت اقشار مختلف مردم اقدام به غبارروبي و آماده سازي مساجد براي حضور مومنين در اين ماه مبارک مي نمايد امسال نيز مثل سال هاي گذشته در عموم مساجد استان با حضور روحانيون و معتمدين محل اقدامات لازم انجام مي شود و مساجد براي عبادت مومنين و نمازگزاران آماده مي شود.

جمعه 14 تير 1392 - 19:5
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری