يكشنبه 5 بهمن 1399 - 15:3
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان رضوي
  • هيچ خبري موجود نيست

حجت الاسلام خاموشي:

مبلغان فرماندهان جبهه فرهنگي كشورند

رئيس سازمان تبليغات اسلامي ضمن اشاره به اين موضوع كه مبلغان فرماندهان جبهه فرهنگي كشورهستند از شبكه مبلغان سراسر كشور خواست تا ماه رمضان را با حلقه‌هاي تفسيري گلباران كنند وتاكيد كرد كه در ليالي قدر نيز قرآن و تفسير آن بيان شود.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي خراسان رضوي،حجت‌الاسلام والمسلمين سيد مهدي خاموشي امروز در همايش روحانيون مستقر و هجرت خراسان رضوي اظهار كرد: مبلغان سربازان و فرماندهان جبهه فرهنگي انقلاب هستند و مي توانند جبهه فرهنگي كشور را تعريف كنند.

وي افزود: در مسير تبليغ با محور رضايتمندي حق حركت كنيد و اسلام را توسعه بخشيد شما كه مسلما چيزي به جز رضايت حق را نمي خواهيد در اين مسير مستحكم پيش برويد.

حجت‌الاسلام خاموشي گفت: مقام معظم رهبري در سخنانشان در سفر به خراسان شمالي مباحثي را در قالب سبك زندگي بيان كردند براي اينكه ما بتوانيم اين پيام را دريافت كنيم .

وي خطاب به مبلغان مستقر و هجرت خراسان رضوي گفت: اگر بخواهيد پيام رهبر را در خصوص سبك زندگي به مردم برسانيد بايد به مخاطبتان توجه كنيد.

رييس سازمان تبليغات اسلامي توضيح داد: ممكن است در ميان مخاطبان شما افراد با توانايي‌هاي مختلف وجود داشته باشند و يا اينكه سطح معلومات مخاطب از شما بيشتر باشد و در اين مسير شما بايد آمادگي لازم براي اقناع مخاطبان امروزي، با آگاهي هاي به روز را داشته باشيد.

حجت الاسلام خاموشي گفت: امروز در جهاني زندگي مي كنيم كه اطلاعات و حجم آن براي فرزندانمان مسئله است و همه افراد حتي در روستاهاي دور افتاده به اطلاعات دسترسي دارند و اين ميزان تنوع موضوعات و سئوالات را در ذهن مخاطبان نسبت به 10 سال گذشته و حتي يك سال پيش بالا برده است.

دكتر خاموشي با اشاره به اينكه اطلاعات در دنياي معاصر يك فرصت است كه ممكن است به تهديد تبديل شود بيان كرد: ممكن است مخاطب شما در خصوص موضوع مورد بحث شما مقاله اي نيز خوانده باشد و اگر شما اطلاعات كافي و به روز نداشته باشيد در مقابل مخاطب آگاه كلافه خواهيد شد.

وي اذعان داشت: آنچه امام راحل براي متفكرين گذاشت اين جمله بود كه « انقلاب ما انفجار نور بود» معني اين جمله اين نيست كه امام فقط مي‌خواست اسلام را مطرح كند بلكه آن بزرگوار مي‌خواست اسلام را از مهجوريت نظري بيرون بياورد و در پي احياي انديشه ناب اسلام بود. امام راحل ساختار سياسي اسلام را براي ما بيان مي كند و ما را در مسيري پيش مي برد كه بتوانيم در جهان معاصر قد بيافرازيم.

حجت الاسلام خاموشي با مقايسه نگاه به اسلام در كشورهاي همجوار ايران مانند تركيه، سوريه و مصر گفت: تاكيد امام راحل در نظام اسلامي بر اصل ولايت فقيه بود و اين همان سبك زندگي اسلامي است.

وي با تصريح اين موضوع كه در جامعه اسلامي ماهدفمان رسيدن به نهايت رضايت حق است و ما به دنبال ايجاد جامعه مطلوب هستيم بيان كرد: اسلامي كه امام مي خواهد اين است كه بايد فرزندانمان و دانشجويان را به توحيد افعالي برسانيم.

حجت الاسلام خاموشي با بيان اين پرسش كه در نظام حقوقي امروز چه مي شود كه يك هنر پيشه يا ورزشكار بيشتر از نخبه علمي مطرح مي شود و چه بايد كرد؟ افزود: اينها سئوالاتي است كه بايد براي به نتيجه رسيدن آنها تلاش كنيم.

وي افزود: مخاطب كنوني به سادگي اقناع نمي شود و دامنه اطلاعات وسيع است و شما بايد با اطلاعات بيشتر و وسيع تر به تبليغ بپردازيد.

سخنان رهبري سرفصل تبليغ باشد

حجت الاسلام خاموشي با بيان اينكه سرفصل سخنراني هايتان را صحبت هاي مقام معظم رهبري قرار دهيد گفت: براي اينكه در برقراري ارتباط با مخاطب موفق شويد بايد مخاطب شناسي را سرفصل كارتان قرار دهيد و بدانيد كه درروستاي مستقرتان ضريب نفوذ دريافت اطلاعات چقدر است.

وي با تاكيد بر اينكه ايران بايد سرآمد همه كشورهاي اسلامي در بهار قرآن باشد افزود: قرآن بايد در ماه رمضان رونق پيدا كند.

وي بر تشكيل حلقه هاي معرفت، قرائت قرآن و حفظ و تفسير قرآن كريم تاكيد كرد و گفت: محوري ترين بحث هايتان در ماه رمضان تفسير قرآن باشد.

حجت الاسلام خاموشي از شبكه مبلغان سراسر كشور خواست تا ماه رمضان را با حلقه هاي تفسيري گلباران كنند افزود: تاكيد مي كنم كه در ليالي قدر نيز قرآن و تفسير آن بيان شود و قرآن را محوري ترين بحث در ليله القدر قرار دهيد.

وي مبلغان را سربازان و فرماندهان جبهه فرهنگي انقلاب دانست و گفت: مبلغان مي توانند جبهه فرهنگي كشور را تعريف كنند و بيان كنند ما در كجاي اين جبهه قرار گرفته ايم .

رييس سازمان تبليغات اسلامي در بخشي از سخنانش با تحليل انتخابات گذشته گفت: رسانه ها لشكر كشي كردند كه بگويند در ايران آشوب خواهد شد اما انتخابات صورت گرفت و خون هم از دماغ يك نفر بيرون نيامد.

وي افزود: خوشبختانه كارشكني دشمن برعكس نتيجه داد و انتخابات اقتدار ما را در خاورميانه به تصوير كشيد و و ملت ايران امروز بيش از گذشته با ولايت فقيه همراه است.

وي با اشاره به اينكه دربرخي كشورهاي با ادعاي دموكراسي تنها 20 در صد در انتخابات رياست جمهوري شركت مي كنند؛ شركت مردم ايران در انتخابات را با 70 درصد حضور، پيروزي دانست .

وي انتخابات پر شور گذشته را نشانه اي از قدرت سياسي نظام و انقلاب اسلامي خواند و گفت: مبلغان بايد اين مسائل را براي مخاطبشان تحليل كنند .

وي ابراز اميدوراي كرد رئيس جمهور منتخب مردم با قدرت به وعده هاي خود جامه عمل بپوشاند و افزود: اينكه تمام رقباي ايشان اعلام آمادگي براي همكاري به ايشان كرده اند نشان از جامعه سياسي مطلوب در ايران و تشكيل امت واحده اسلامي است وبايد اين را به رخ جهانيان كشيد.

چهارشنبه 12 تير 1392 - 13:40
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری