پنجشنبه 31 خرداد 1397 - 3:12
پربازديدترين اخبار از استان
اصفهان
  • هيچ خبري موجود نيست

در ايام فرخنده ميلاد امام زمان (عج):

از عوامل اجرائي مراسم معنوي اعتکاف در شهرضا قدرداني شد

در مراسمي كه به همت اداره تبليغات اسلامي شهرستان شهرضا برگزار شد از مديران و عوامل اجرايي مراسم معنوي اعتکاف در اين شهرستان تقدير به عمل آمد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان اصفهان، در اين آيين که يكشنبه 9 تيرماه در محل باغ بانوان شهرداري شهرضا برگزار شد، از بيش از 50 نفر از مديران و عوامل اجرايي مراسم معنوي اعتکاف اين شهرستان با اهداي لوح سپاس، تقدير به عمل آمد.

در اين مراسم حجت الاسلام محمد حسن رهايي رئيس سازمان تبليغات اسلامي شهرضا در سخناني به تبيين آثار معنوي اعتکاف و نقش عوامل و دست اندرکاران، در ايجاد فضاي مناسب در اين مراسم معنوي پرداخت.

رهايي با بيان اين كه بر طبق آيات سوره مباركه عصر، انسان در زيان و خسران است، مگر آن كسانى كه ايمان آورده و كارهاى شايسته انجام دهند، به شعر: «از عمر همان بود كه با دوست به سر رفت - باقي همه بي حاصلي و بي خبري بود» اشاره كرد و گفت: تنها لحظاتي از عمر انسان براي او باقي مي ماند كه در راه عبادت خدا و خدمت به دين خدا صرف شود و خدمت در اعتكاف توفيقي الهي است كه بايد از خداوند، دوام خدمت در اين راه را خواستار شد.

وي افزود: هدف ازبرنامه هاي مذهبي، پيشرفت انسان در بعد روحاني و معنوي است و اعتکاف يکي از بهترين زمينه ها براي خودسازي و تزکيه نفس و حركت به سمت تعالي روحي است.

حجت الاسلام رهايي اقامه نماز جماعت در سه نوبت، ختم قرآن، روزه داري، دعا و مناجات، خودسازي و خلوت با خدا، بهره گيري از سخنراني هاي مذهبي و ... را از بركات معنوي اعتكاف دانست و خاطرنشان شد بايد خداوند متعال را به خاطر اين كه ما را وسيله اي قرارداد تا معتكفين از اين بركات معنوي به نحو اتم بهره بگيرند شكر و سپاس گفت.

در حاشيه اين نشست صميمي مسابقه اي با موضوع شناخت امام زمان(عج) توسط اداره تبليغات اسلامي شهرضا برگزار شد و در پايان حاضران در ضيافت شام شركت كردند.

گفتني است ستاد اعتكاف شهرضا با محوريت اداره تبليغات اسلامي و با بهره‌مندي از نيروهاي جوان و مؤمن به عنوان عوامل افتخاري اجرايي، به طور متمركز برگزار كننده اعتكاف ايام البيض ماه‌ رجب در شهرستان شهرضا است و مراسم اعتكاف امسال در اين شهرستان و روستاهاي اطراف با حضور بيش از 1500 نفر معتکف در بيش از 20 مسجد برگزار شد.

سه‌شنبه 11 تير 1392 - 13:58
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری