جمعه 29 شهريور 1398 - 12:44
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان جنوبي
  • هيچ خبري موجود نيست

گزارش تصويري چهارمين جلسه تفسير قرآن کريم در روستاي زارگز

رييس اداره تبليغات اسلامي شهرستان درميان از برگزاري چهارمين جلسه تفسير قرآن کريم در روستاي زارگز از توابع شهرستان درميان خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي، حجت الاسلام محمدهادي نودهي رييس اداره تبليغات اسلامي شهرستان درميان با اعلام اين خبر گفت: ]چهارمين جلسه تفسير قرآن کريم با حضور پرشور مردم روستا در مسجد صاحب الزماني(عج) روستاي زارگز از توابع شهرستان درميان برگزار شد و جناب آقاي بهنام از اساتيد و مفسرين قرآن کريم استان خراسان جنوبي به تفسيرآيه 14 تا 18 سوره مبارکه نمل پرداخت.

استاد بهنام حافظ کل قرآن کريم و نهج البلاغه گفت: خداوند در اين سوره فرموده که ما به داود وسليمان علمي عطا کرديم که آنها را برديگر بندگان برتري داديم ومقصود از آن علم طبق آيات ادامه سوره علم دانستن زبان پرندگان وحيوانات مي باشد

وي با اشاره به آيه وَ قالا الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِي فَضَّلَنا عَلى‏ كَثِيرٍ مِنْ عِبادِهِ الْمُؤْمِنِينَ گفت: بايد شاکر همه نعمتهاى خداوند باشيم و حقيقت شكرگذاري آن است كه از آن نعمت در همان راهى كه براى آن آفريده شده است استفاده شود .

استاد بهنام در ادامه با اشاره سپاه عظيم حضرت سليمان گفت:خداوند به سليمان سپاه زميني که انسان وسپاه دريائي که جنيان وسپاه آسماني که پرندگان بود نيز عنايت کرد که آنقدر زياد بودند که بايد توقف مى‏کردند تا به هم ملحق مي شدند

وي در ادامه با اشاره به آيه وَ أُوتِينا مِنْ کُلِّ شَيْ‏ءٍ إِنَّ هذا لَهُوَ الْفَضْلُ الْمُبِينُ گفت: حضرت سليمان به مردم گفت تمام وسائلى را که از نظر معنوى و مادى براى تشکيل اين حکومت الهى لازم است در اختيار من قرار گرفته شده است.

در ادامه اين جلسه حجت الاسلام عبداللهي کارشناس قرآني اداره تبليغات اسلامي شهرستان درميان گفت: حضور پرشور نسل جوان و نوجوان ما در اين گونه جلسات نشان از اشتياق زياد اين گروه سني به آموزه هاي قرآني دارد.

وي خاطرنشان کرد: يکي ديگر از فعاليت‌هاي مهم و ارزشمند اداره تبليغات اسلامي گسترش فعاليت‌هاي قرآني در رشته‌هاي مختلف از جمله حفظ، روخواني و ترتيل و تفسير قرآن کريم است که همه مسئولان مرتبط بايد به آن توجهي ويژه داشته باشند.

وي در پايان گفت: اميدواريم در بتوان با برنامه‌ريزي ويژه و مطلوب در زمينه رونق جلسات تفسير قرآن گامي موثر برداشت.

شايان ذکر است در پايان مراسم به تعدادي از شرکت کنندگان جوايزي اهدا شد.

عکاس: محمد صفري

سه‌شنبه 11 تير 1392 - 9:56
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری