چهارشنبه 20 آذر 1398 - 21:0
پربازديدترين اخبار از استان
البرز
  • هيچ خبري موجود نيست

حجت الاسلام حاتمي گفت:

رفع نيازمندي‌هاي مادي و معنوي انسان در زکات پيش‌بيني شده است

سرپرست معاونت فرهنگي وتبليغ اداره کل تبليغات اسلامي استان البرز،گفت:زكات به‌عنوان يك آيين جامع كه تمام نيازمندي‌هاي مادي و معنوي در آن پيش‌بيني شده مطرح است، اسلام توجه خاصي به حمايت از محرومان دارد و اداي زكات مي‌تواند جهت تقويت بنيه مالي محرومان نقش سازنده‌اي داشته باشد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان البرز ، حجت الاسلام حاتمي،از زكات به‌عنوان يك آيين جامع كه تمام نيازمندي‌هاي مادي و معنوي در آن پيش‌بيني شده است ياد كرد و گفت: اسلام توجه خاصي به حمايت از محرومان دارد و اداي زكات مي‌تواند جهت تقويت بنيه مالي محرومان نقش سازنده‌اي داشته باشد.

وي افزود: زكات يكي از واجبات مالي و عبادي است كه نظام مقدس جمهوري اسلامي به آن توجه وافري دارد؛ چرا كه اداي زكات در بهبود معيشت محرومان و تهيدستان بسيار مؤثر است.

حاتمي،با اشاره به اهميت توجه به زكات و ضرورت پرداختن به اين واجب الهي، گفت: تلاش براي ترويج فرهنگ زكات كه در قرآن كريم هم رديف با نماز مورد تأكيد قرار گرفته بسيار حائز اهميت و از جايگاه ارزشمندي برخوردار است.

حجت‌الاسلام حاتمي، ضمن تأكيد بر ترويج اين فرهنگ الهي و تأثير پرداخت زكات در فقرزدايي فرهنگي و اقتصادي جامعه، خاطرنشان کرد: كميته امداد طبق سا‌ل‌هاي گذشته همچنان آماده همكاري و تعامل بيشتر با ادارات و مسئولان مربوطه در اين زمينه است.

دوشنبه 10 تير 1392 - 13:26
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری