يكشنبه 28 مهر 1398 - 4:38
پربازديدترين اخبار از استان
البرز
  • هيچ خبري موجود نيست

مديركل تبليغات اسلامي البرز:

ايثار و شهادت غني‌ترين گنجينه‌ فرهنگ اسلامي هستند

مدير کل تبليغات اسلامي استان البرز: ايثار و شهادت غني‌ترين گنجينه‌هاي فرهنگ اسلامي و شيعيهستند كه جلوه‌هاي اعجاب انگيز آن در طول سال‌هاي انقلاب و دفاع مقدس به روشني آشكار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي ،حجت‌الاسلام سيدعباس مسعودي، مديركل تبليغات اسلامي البرز در گفت‌و‌گو با خبرگزاري بين‌المللي قرآن(ايكنا) شعبه البرز، گفت: ايثار و شهادت، به عنوان يك فرهنگ متعالي در زمره عالي‌ترين مفاهيم الهي و نتيجه والاترين ارزش‌هايي مي‌باشند كه يك انسان متعهد مي‌تواند به آن مقام دست يابد به طوريكه اين مفاهيم اثرگذار و حركت‌آفرين قادرند تا فضاي يك جامعه را به صورت گسترده تحت تأثير قرار دهند و والاترين بركات را براي آن به همراه داشته باشند.

وي افزود: ايثار و شهادت يكي از غني‌ترين گنجينه‌هاي فرهنگ اسلامي و شيعي است كه جلوه‌هاي اعجاب انگيز آن در طول سال‌هاي انقلاب و دفاع مقدس به روشني آشكار شد و شگرف‌ترين و عظيم ترين صحنه‌هاي از خود گذشتگي انسان‌ها در آن تبلور يافت.

اين مقام مسئول خاطرنشان كرد: دشمنان اسلام با آگاهي يافتن از قدرت فرهنگ شهادت و ايثار در جامعه اسلامي ما در صدد هستند تا از راه هاي گوناگون اين فرهنگ را از ملت ما بگيرند و فرهنگ شهادت گريزي را جايگزين آن نمايند تا با استفاده از آن به اهداف شوم خود دست يابند.

وي در ادامه از اين فرهنگ به عنوان مهم‌ترين ابزار كارآمد در مقابل جنگ نرم ياد كرد و افزود: آنچه كه در دوران دفاع مقدس ما را پيروز كرد، فرهنگ شهادت بود و با توجه به اينكه اكنون نيز در جبهه بزرگ فرهنگي در قالب جنگ نرم قرار داريم اين فرهنگ به عنوان ابزار كارآمد تأثيرگذار است.

مديركل تبليغات اسلامي استان البرز در بخش ديگري از سخنان خود به نهادينه كردن فرهنگ شهادت اشاره كرد و ابراز کرد: نهادينه‌شدن فرهنگ شهادت بين اقشار مختلف جامعه به خصوص جوانان به برنامه‌ريزي‌هاي گسترده و سنجيده نيازمند است و اين مهم نبايد تنها درحد شعار باقي بماند.

وي از مسئولان خواست براي تحقق اين هدف پيشقدم باشند و در اين راه الگوي سايرين باشند چرا كه مسئولان نمي‌توانند در فضايي جز ايثار و شهادت زندگي كنند و مردم را به اين مهم دعوت كنند.

مسعودي در پايان سخنان خود گفت: در اين مسير ترس از سرزنش‌ها معني ندارد و اگر در اين عرصه به ياري خداوند ايمان داشته باشيم به پيروزي خواهيم رسيد.

دوشنبه 10 تير 1392 - 10:1
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری