يكشنبه 28 مهر 1398 - 4:24
پربازديدترين اخبار از استان
البرز
  • هيچ خبري موجود نيست

حجت الاسلام محمدي گفت:

اعتقاد به وجود منجي؛ مهم‌ترين عامل بازدارنده از مشكلات فردي و اجتماعي

کارشناس مسئول امور مبلغين ومساجد اداره کل تبليغات اسلامي استان البرز،اظهار کرد: نگرش و اعتقاد به وجود منجي و مصلح، عامل بازدارنده بسياري از مشكلات فردي، اجتماعي و ... است و با هدايت قشر نوجوان و جوان به سمت مهدويت مهم‌ترين گام در تربيت آن‌ها برداشته مي‌شود.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان البرز، حجت الاسلام محمدي،در پاسخ به اين سؤال كه انتظار به چه معنا است، گفت: انتظار يعني دائماً منتظر عزيز سفر كرده‌اي باشيم كه سال‌ها است از ميان ما رفته و ما را به درد فراق خود مبتلا ساخته است يا به تعبيري نارضايتي از وضع موجود و تلاش براي ايجاد وضع بهتر مانند بيماري كه انتظار بهبودي مي‌كشد.

وي افزود: استفاده از حس عاطفي، نگرش و اعتقاد به وجود منجي و مصلح، مهم‌ترين عامل بازدارنده از بسياري از مشكلات فردي، اجتماعي و ... است، وقتي چنين نگرشي ايجاد شد در پي آن حتماً تغيير رفتار خواهد بود به‌ويژه قشر نوجوان و جوان كه در مرحله شكل‌گيري شخصيت قرار دارند، در صورتي كه اين احساسات و عواطف پاك به سمت مهدويت و وجود مقدس امام عصر(عج) هدايت شود مهم‌ترين گام تربيتي برداشته مي‌شود.

محمدي،گفت: ماهيت زندگي انسان با انتظار و اميد به آينده عجين شده است به‌گونه‌اي كه بدون انتظار، زندگي مفهومي ندارد و شور و شوق براي ادامه زندگي در كار نخواهد بود. انتظار در روايات اهل بيت(ع) از برترين عبادات شمرده شده است و از ارزش و اهميت بسيار زيادي برخوردار است.

حجت الاسلام محمدي،ابراز کرد: در دوران غيبت، انتظار واقعي براي فرج يعني احساس دروني فرد به حضور امام در جامعه انساني كه مايه يادآوري هدف‌ها و آرمان‌هاي امام موعود و زمينه آگاهي و هوشياري هميشگي و پيوسته است.

محمدي،گفت: بنابراين شخص منتظر بايد تلاش كند تا روح و فكر خود را تصفيه کرده و جسم و جان خود را از آلودگي‌ها پاك سازد؛ چرا كه بايد براي پذيرش حقايق، آمادگي لازم را داشته باشد.

وي گفت: منتظران واقعي وظيفه دارند علاوه بر اصلاح خويش جهت اصلاح ديگران نيز تمام تلاش و اهتمام خود را بكار گيرند، زيرا برنامه عظيمي كه در انتظارش هستند؛ يك برنامه فردي نيست بلكه برنامه‌اي است كه تمام عوامل و عناصر تحول و دگرگوني در آن مشاركت داشته و اين كار به‌صورت گروهي و دسته جمعي متجلي مي‌‌شود.

وي گفت: جامعه منتظر بايد به‌گونه‌اي باشد كه كنش و واكنش دروني افراد را براي انسان منتظر ايجاد كند و مبلغاني را در جامعه پرورش دهد كه مطيع و منتظر و داراي ويژگي‌ها و ارزش‌هاي يك انسان منتظر باشند. زيرا كسي كه مي‌خواهد مردم را به رساندن ارتباط معنوي، عارفانه و عاشقانه با امام زمان(عج) دعوت كند در ابتدا بايد خود به اين مقصود رسيده باشد.

حجت الاسلام محمدي،گفت: به عبارت ديگر بايد يك شخصيت مهدوي باشد تا بتواند شخصيت مهدوي پرورش دهد و در اين راه معنوي استفاده از ابزارها و به‌كارگيري روش‌ها و فنون تعليم و تربيت جهت اطلاع‌رساني بسيار حائز اهميت است.

يكشنبه 9 تير 1392 - 12:7
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری