يكشنبه 28 مهر 1398 - 4:11
پربازديدترين اخبار از استان
البرز
  • هيچ خبري موجود نيست

حجت الاسلام حاتمي گفت:

عفاف و حجاب يعني حفاظت از فلسفه وجود زن در جامعه

سرپرست معاونت فرهنگي وتبليغ اداره کل تبليغات اسلامي استان البرز،رعايت عفاف و حجاب را تضمين کننده سلامت جامعه بيان کرد و گفت: توجه به اين فريضه مهم سبب حفاظت از ارزش وجودي زنان در جامعه مي‌شود، همه بايد توان خود را براي نهادينه کردن فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه به کار گيرند.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان البرز، حجت‌الاسلام حاتمي،بد حجابي را مشکلي مهم در جامعه اسلامي دانست و اظهار کرد: تنها زماني مي توانيم از دچار شدن به آسيب ها و آلودگي هاي فردي و اجتماعي مصون بمانيم که بتوانيم آموزه هاي الهي و قرآني را در جامعه اسلامي پياده کنيم.

وي با بيان اين که متأسفانه ورود مد‌هاي غربي هر روز بر اين مشکل مي‌افزايد، گفت: جامعه ما در چنين شرايطي نيازمند ارائه الگويي فاطمي در عرصه عفاف و حجاب است.

حجت‌الاسلام حاتمي،، رعايت عفاف و حجاب را تضمين کننده سلامت جامعه بيان کرد و افزود: توجه به اين فريضه مهم سبب حفاظت از ارزش وجودي زنان در جامعه مي‌شود، همه بايد توان خود را براي نهادينه کردن فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه به کار گيرند.

حجت الاسلام حاتمي،خانواده را مهم‌ترين رکن ترويج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه خواند و گفت: ناهنجاري‌هاي بدحجابي و بي‌عفتي به عنوان يک آسيب فرهنگي ريشه در تحولات دو دهه گذشته دارد که تصميم‌هاي غلط، رفتارهاي غير مدبرانه و سياست‌هاي غير اصولي و غير ارزشي به يقين در رشد اين آسيب اجتماعي بي‌تأثير نبوده است.

وي با بيان اين که نهادينه‌سازي فرهنگ حجاب و عفاف به عنوان يکي از ضرورت‌هاي باورهاي ديني نيازمند برنامه‌ريزي صحيح در سه حوزه فرد، خانواده و جامعه است، گفت: نقش جامعه اسلام در ايجاد و ترويج اين باور انکارناپذير بوده و در نگاهي عميق‌تر، ضروري و اساسي است.

وي افزود: يکي از مهم‌ترين آموزه هاي ديني ، بحث رعايت حريم عفاف و حجاب در جامعه جامعه است و افزودند: امروز همه مسئولان بايد خود را موظف به ترويج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه بدانند.

حجت الاسلام حاتمي،در ادامه اذعان داشت: نبايد با طرح ها و کارهاي مقطعي توقع از بين رفتن بدحجابي در جامعه را داشته باشيم بلکه بايد با برنامه هاي بلندمدت و ريشه اي براي رسيدن به جامعه پاک و عفيف اسلامي ابتدا از مهدکودک ها، مدارس و دانشگاه ها شروع کنيم.

وي اجراي برنامه هاي ديني و فرهنگي در عرصه عفاف و حجاب را نيازمند يک برنامه ريزي مدون و کارشناسي دانست و تأکيد کرد: بايد فعاليت‌هاي پژوهشي در اين حوزه دنبال شود و در ادامه با توجه به نتايج و بررسي‌هاي صورت گرفته به اقدامات اجرايي بپردازيم.

کارشناس فرهنگي اداره تبليغات اسلامي شمال کرج به نقش روحانيت در ترويج اين فرهنگ اصيل ديني در جامعه اشاره کرد و گفت: حضور روحانيت در عرصه بسط و گسترش عفاف و حجاب مي تواند به همه مشکلات در اين خصوص پايان دهد.

حجت الاسلام حاتمي،با بيان اين نکته که در بيش از سه دهه اخير حضور روحانيت در عرصه هاي مختلف، زمينه رشد و بالندگي نظام را فراهم کرده است، افزود: درمسأله ترويج عفاف وحجاب نيز متوليان امر بايد از ظرفيت عظيم فکري حوزه روحانيت بيشتر بهره گيرند.

يكشنبه 9 تير 1392 - 9:15
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری