شنبه 27 مهر 1398 - 23:9
پربازديدترين اخبار از استان
سمنان
  • هيچ خبري موجود نيست

افتتاح کتابخانه تخصصي مداحان شهرستان مهديشهر

دومين کتابخانه تخصصي مداحان استان سمنان به همت اداره کل تبليغات اسلامي و کانون مداحان اهل بيت (ع) اين استان در شهرستان مهديشهر آغاز بکار کرد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان سمنان، رئيس اداره تبليغات اسلامي شهرستان مهديشهر حجت الاسلام غلامرضا زاهدي صبح شنبه در حاشيه افتتاح دومين کتابخانه تخصصي مداحان استان سمنان که با حضور مسئولان و ذاکران آل الله در محل اداره تبليغات اسلامي مهديشهر برگزار شد به خبرنگاران گفت: در دست گرفتن آسان منابع معتبر براي استفاده مداحان، تشويق و ترغيب به مطالعه و بالا رفتن سطح آگاهي آنها از مهمترين اهداف افتتاح اين کتابخانه است.

وي تصريح کرد: مداح اهل بيت(ع) بايد از نظر ظاهر و حتي باطن مورد نظر اهل بيت(ع) باشد و قدر و منزلت خودشان را بدانند.

زاهدي اظهار داشت: در هرخانه اي که ذکري از اهل بيت(ع) شود، خداي باري تعالي و ملائکه به آن خانه نظر و اهل آن خانه مورد رحمت خداوند متعال قرار مي گيرند.

رئيس اداره تبليغات اسلامي شهرستان مهديشهر افزود: مداحان بايد اخلاق و منش اهل بيت(ع) را الگوي خويش قرار داده و در مداحي خود به جاي صحبت از رخسار و خال و خط و ابروي معصومين(ع) از زهد، تقوا، کرامت، رشادت، سجاياي اخلاقي ائمه(ع) سخن بگويند.

وي در پايان با اشاره به اينکه در اين کتابخانه بالغ بر 300 جلد کتاب شامل مقتل، زندگي نامه ائمه اطهار (ع)، آشنايي با سبک ها و دستگاه هاي موسيقي و ... وجود دارد خاطر نشان کرد: با افتتاح کتابخانه تخصصي مداحان انشاالله نيازهاي فکري مداحان شهرستان تا حدودي برآورده و در آينده نيز با حمايت هاي همه جانبه اداره کل تبليغات اسلامي استان سمنان اين کتابخانه به يکي از مراکز مهم بهره برداري ذاکران و مداحان شهرستان مهديشهر مبدل شود.

اولين کتابخانه تخصصي مداحان اهل بيت استان سمنان در سالروز تاسيس سازمان تبليغات اسلامي در شهرستان دامغان افتتاح شده است.

شنبه 8 تير 1392 - 11:11
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری