يكشنبه 28 مهر 1398 - 4:10
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان شمالي
  • هيچ خبري موجود نيست

خراسان شمالي ميزبان بيست و دومين جشنواره منطقه اي تئاتر سوره ماه

جشنواره منطقه اي تئاتر سوره ماه ، به ميزباني حوزه هنري خراسان شمالي شهريور ماه برگزار مي شود.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان شمالي،به نقل از حوزه هنري خراسان شمالي،رئيس حوزه هنري استان با اعلام اين خبر گفت:اين جشنواره در قالب همايش منطقه اي شهيريور ماه در 5 منطقه کشور برگزار مي شود که خراسان شمالي از 3 لغايت 5 مهرماه ميزبان استان هاي خراسان رضوي،گلستان،مازندران،خراسان جنوبي،سمنان و البرز خواهد بود.

" ميثم مرادي بيناباج " با بيان اين که دفاع مقدس،انقلاب اسلامي،ارزش هاي ديني،خانواده الگوي ايراني،ادبيات کهن اسلامي و ايراني،چشم انداز ايران 1404 و بيداري اسلامي از موضوعات اين دوره از جشنواره است اظهار داشت:نمايشنامه‌هاي ارسال شده از 7 استان پس از بررسي در تهران براي رقابت در خراسان شمالي انتخاب و اعلام مي‌شوند.

وي خاطر نشان کرد:اين جشنواره با مشارکت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان و معاونت فرهنگي و هنري شهرداري بجنورد برگزار مي شود که در نهايت آثار منتخب اين منطقه به همراه ساير مناطق کشور،نيمه دوم مهرماه در تهران با يکديگر به رقابت مي‌پردازند.

" رحمت اميني " رئيس مرکز هنرهاي نمايشي حوزه هنري کشور نيز با اشاره به قدمت اين جشنواره با بيان اين که از سال گذشته بر آن شديم تا ساز و کاري تعريف کنيم که به جاي بازبيني تک تک آثار بطور يکجا آثار بازبيني شود،اظهار داشت:در بسيت و دومين جشنواره تئاتر سوره ماه،کشور به 5 منطقه تقسيم و استان هاي مختلف ميزبان منطقه اي جشنواره شدند.

وي اضافه کرد:اين امر زمينه تجربه اندوزي و تعامل و تبادل اطلاعات گروه هاي مختلف نمايش را به بهترين شکل فراهم خواهد کرد.

وي با اشاره به اين که دليل انتخاب‌خراسان شمالي براي ميزباني،موفقيت آن در ميزباني برنامه هاي مختلف فرهنگي و هنري بوده است ،گفت:تنها تفاوت اين دوره از جشنواره در شکل اجراي آن به لحاظ محتوا و گرايش به مضامين ارزش مدارانه و اخلاق گرايانه است.

رئيس مرکز هنرهاي نمايشي حوزه هنري کشور ادامه داد:آثار برگزيده در مناطق مختلف کشور پس از داوري و انتخاب در تهران با يکديگر به رقابت خواهند پرداخت که اين راه‌يافتگان به مرحله نهايي با توجه به نظر کارشناسان مرکز هنرهاي نمايشي هزينه اجرا دريافت خواهند کرد.

شنبه 8 تير 1392 - 9:21
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری