پنجشنبه 25 مهر 1398 - 11:42
پربازديدترين اخبار از استان
البرز
  • هيچ خبري موجود نيست

وقتي ايثار و شهادت، آرمان‌ملت است،‌ اسلام حرف آخر را ميزند

سرپرست تبليغات اسلامي شمال كرج در ديدار با زائران شهداي شعبانيه استان و به منظور گراميداشت ياد و خاطره شهداي شعبانيه البرز، در گلزار شهدا، زنده نگه داشتن ياد و خاطره شهيدان را نشأت گرفته از ايمان و بصيرت مردم دانست .

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان البرز ،حجت الاسلام محمد محمدي مجد، افزود: خدمت به شهيدان و تلاش براي زنده نگه داشتن فرهنگ شهادت امري خداپسندانه و داراي ثواب اخروي مي باشد.

وي اضافه كرد: فرهنگ ايثار و شهادت از اسلام، قرآن، مكتب اهل بيت و كربلا به ايرانيان به ارث رسيده است و نور آن نيز با گذر زمان كمرنگ نخواهد شد.

محمدي مجد، با تشريح دستاوردهاي نظام جمهوري اسلامي و با اشاره به ناكام ماندن دشمن در كمرنگ كردن فرهنگ شهادت در ميان مردم، تصريح كرد: شيطنت دشمن، انسجام و همدلي مردم را به دنبال داشته است.

معاون بازرسي كل استانداري حجت الاسلام تديني، که در اين جلسه حضور داشت، گفت: زنده نگه داشتن فرهنگ شهادت را سد محكمي در برابر مكرها و حيله هاي دشمنان جمهوري اسلامي ذكر كرد و گفت: شهيدان بر گردن جامعه حق دارند، چرا كه اين نظام مرهون از خود گذشتگي و ايثارگري آنهاست.

وي در پايان تاکيد کرد: اگر بخواهيم فرهنگ ايثار و شهادت را در جامعه خودمان ترويج و تبليغ كنيم بايد نظام تربيتي و فرهنگ‌سازي و بخش‌هايي كه با تربيت انسان‌ها مرتبط است را متحول كنيم و قابليت‌هايي را در نظام تعليم و تربيت جامعه ايجاد كنيم كه در نسبت دنيا و آخرت، انسان‌ها را دنياطلب بارنياورند زيرا به هر ميزان كه انسان‌ها به دنياطلبي نزديك شوند به همان ميزان از ايثار و شهادت فاصله مي‌گيرند.

جمعه 7 تير 1392 - 0:50
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری