دوشنبه 25 شهريور 1398 - 15:12
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان جنوبي
  • هيچ خبري موجود نيست

برگزاري جشن نيمه شعبان در دهستان خانکوک از توابع فردوس

با فرارسيدن نيمه ماه شعبان، ميلاد قطب عالم امکان حضرت وليعصر(عج الله)، ويژه مراسمي تحت همين عنوان در هيئت مهديه دهستان خانکوک از توابع شهرستان فردوس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي، به نقل از کاظم گمنام، رابط خبري فردوس، مهديه دهستان خانکوک در شب ميلاد آخرين منجي بشريت، حضرت حجت ابن الحسن المهدي(عليه السلام) شاهد خيل عظيم مشتاقان و مواليان اين ذخيره الهي بود.

حجت الاسلام محمدرضا بابايي، امام جمعه فردوس و سخنران ويژه اين مراسم با طرح اين سؤال که چگونه مي توانيم محب و منتظر واقعي حضرت مهدي (عج) شويم، اظهار داشت: وظيفه منتظر امام زمان(ع) اين است که مانند يک منتظر واقعي زندگي کند.

بابايي ادامه داد: وقتي انسان حقيقتا منتظر کسي باشد، تمام رفتار و سکناتش نشان از منتظر بودن او دارد. به عنوان مثال اگر منتظر ميهمان باشد حتما خانه را تميز و مرتب مي کند، وسايل پذيرايي را آماده مي کند و با لباس مرتب و چهره اي شاداب در انتظار مي ماند. چنين کسي مي تواند ادعا کند که منتظر ميهمان بوده است.

وي متذکر شد: اما کسي که نه خانه را مرتب کرده است و نه وسايل پذيرايي را آماده نموده است و نه لباس مرتب و تميزي پوشيده است و نه اصلاً به فکر ميهمان است اگر ادعا کند که در انتظارميهمان بوده همه او را ريشخند خواهند کرد و بر گزافه گويي او خواهند خنديد.

خطيب جمعه فردوس در پايان به راه کارهاي زير از جمله: ارتباط معنوي با خدا؛ نماز اول وقت؛ حضور قلب در نماز؛ اجتناب از معصيت؛ بالا بردن شناخت و معرفت؛ و اينکه بدانيد که هر هفته، نامه اعمال ما به حضور امام زمان(عج) عرضه مي شود و مورد بررسي قرار مي گيرد؛ در خصوص منتظر واقعي اشاره کرد.

لازم به ذکر است: به افرادي که نام آنها مزين به نام مبارک «مهدي» بود جوايزي اعطا شد.

اين مراسم شامگاه يکشنبه 2 تير 92 برگزار شد.

جمعه 7 تير 1392 - 0:49
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری