جمعه 29 شهريور 1398 - 12:13
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان جنوبي
  • هيچ خبري موجود نيست

مسئول اداره تبليغات اسلامي بشرويه خواستار شد:

مساجد بايد محور برنامه‌هاي فرهنگي قرار گيرند

مسئول اداره تبليغات اسلامي بشرويه گفت: کانون‌هاي فرهنگي و مساجد بايد محور اجراي برنامه‌هاي فرهنگي و ديني در شهرها و روستاها باشند.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي، حجت‌الاسلام رضا بهشتي‌فر در مراسم افتتاحيه کلاس‌هاي اوقات فراغت در بشرويه اظهار داشت: همه ما انسان‌ها وقت و زمان محدود و مشخصي در اختيار داريم و در اين مدت زمان محدود و عمر کوتاه بايد تکاليف و کارهاي فراواني را انجام دهيم.

وي ادامه داد: کسي مي‌تواند به وظايف و امورات خود رسيدگي کند که براي لحظه لحظه زندگي برنامه‌ريزي داشته باشد و بتواند از فرصت، بهترين استفاده را ببرد.

مسئول اداره تبليغات اسلامي بشرويه تصريح کرد: برنامه‌ريزي، اولويت‌سنجي و سودمندي کارها از مهم‌ترين شاخصه‌هاي موفقيت انسان در زندگي است و کاري که براي رضايت خداوند انجام شود بي‌شک سبب سعادتمندي و بهروزي انسان مي‌شود.

بهشتي‌فر با بيان اينکه کانون‌هاي مساجد از ظرفيت بالايي براي اجراي برنامه‌هاي فرهنگي هنري برخوردارند، افزود: برنامه‌هاي اوقات فراغت، بستر مناسبي براي استفاده از ظرفيت کانون‌هاي فرهنگي هنري مساجد است از اين رو بايد با همفکري و همکاري يکديگر برنامه‌هاي شاخصي در مساجد اجرا شود.

وي عنوان کرد: بايد برنامه و طرح‌هاي مختلف و متنوع در زمينه اوقات فراغت در کانون‌هاي فرهنگي هنري مساجد اجرا شود تا شاهد جنب و جوش در کانون‌ها و مساجد باشيم و مسجد محور تمام برنامه‌هاي جامعه قرار گيرد.

مسئول اداره تبليغات اسلامي بشرويه اذعان داشت: پيامبر اکرم(ص) پس از ورود به مدينه نخستين کاري که انجام داد ساخت مسجد بود و از همان اوايل ظهور اسلام، در مسجد علاوه بر وظايف ديني و الهي تمام فعاليت‌هاي اجتماعي، سياسي و آموزشي انجام مي‌شده است.

بهشتي‌فر يادآور شد: با نگاهي به تاريخ سياسي ايران در مي‌يابيم که مسجد پايگاهي براي مبارزه با ظلم و بي‌‌عدالتي رژيم ستمشاهي بود که سنگ‌بناي مبارزات در اين محل گذاشته شد به گونه‌اي که پيروزي انقلاب اسلامي ايران بر محور مساجد، ساختار سياسي حاکم بر نظام بين‌‌المللي را به چالش کشاند و طرحي نو در انديشه سياسي ارائه داد.

اين مسئول خاطرنشان کرد: بايد از نيرو و امکانات کانون‌هاي فرهنگي هنري مساجد براي اجراي برنامه‌هاي مختلف اعم از آموزش قرآن،احکام و اخلاق در کنار کلاس‌هاي مختلف فرهنگي و هنري به کار گرفته شود.

پنجشنبه 6 تير 1392 - 23:50
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری