جمعه 24 مرداد 1399 - 20:55
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان جنوبي
  • هيچ خبري موجود نيست

برگزاري مراسم جشن نيمه شعبان در مسجد امام حسين (ع) خضري

مراسم نيمه شعبان و ميلاد باسعادت حضرت مهدي (عج) با حضور گسترده اقشار مختلف مردم در مسجد امام حسين (ع) خضري برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي، به نقل از قلي زاده رابط خبري نمايندگي فرهنگي تبليغي خضري؛ در اين مراسم مداحان و ذاکران اهل بيت (ع) به مداحي و مولود خواني پرداختند و سپس مسابقات فرهنگي و سرگرمي در حين مراسم انجام شد.

در ادامه اين مراسم، حجت الاسلام رضا مدني امام جمعه خضري دشت بياض به ايراد سخنراني در رابطه با نحوه تولد حضرت مهدي (عج) و ويژگيهاي منتظرين واقعي پرداخت و گفت : ولادت و زندگي مهدي موعود(عج)، از رخدادهاي مهم است و ريشه در باور ديني مسلمانان دارد. اعتقاد به تولد، حيات طولاني، ظهور و امامت آن حضرت، مسأله اي اساسي است که نقش سرنوشت ساز و جهت بخشي را به زندگي و رفتاردين باوران، بويژه شيعيان داده است.

امام جمعه خضري افزود: شناخت ويژگيهاي امام زمان (عج) در عصر حاضر اهميت فراواني داشته و نقش مهمي در زندگي فردي و اجتماعي ما ايفا مي کند زيرا هر کس که به خوبي امام خود را بشناسد، آرام آرام به سوي سبک زندگي نشأت گرفته از زندگاني ارزشمند امامش نزديک خواهد شد. کسي که در پي کسب معرفت نسبت به امام خويش باشد بايد ضمن مطالعه و مداقه در سيره و سخنان ايشان بکوشد که خود را در عمل نيز نزديک به وي نمايد و در اين صورت است که مي توان اميدوار بود معرفت واقعي حاصل شده است.

در ادامه به قيد قرعه به تعدادي از شرکت کنندگان جوايز نفيسي از جمله کمک هزينه سفر به جمکران، کارت هديه، دوچرخه و ... اهدا شد .

همچنين، به کليه شرکت کنندگان هم نام حضرت مهدي (عج) نيز جوايزي توسط هيأت امناي مسجد اهدا شد.

اين مراسم يک شنبه 2 تير 92 برگزار شد.

پنجشنبه 6 تير 1392 - 23:14
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری