دوشنبه 25 شهريور 1398 - 15:7
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان جنوبي
  • هيچ خبري موجود نيست

مدير کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي:

تهذيب نفس و خوسازي فردي و اجتماعي؛ مهم‌ترين وظيفه منتظران در عصر ظهور

مديركل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي، تهذيب نفس و خوسازي فردي و اجتماعي را از مهم‌ترين وظايف منتظران در عصر ظهور دانست و تأكيد كرد: نبايد فراموش كنيم كه جامعه اسلامي با رخوت و ركود نمي‌تواند زمينه‌ساز انتظار باشد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي، حجت‌الاسلام كاظم لطفيان، مديركل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي گفت: آنچه كه در برخي روايات در وصف آخرالزمان آمده است، نگاه بدبينانه جامعه بشري به اعتقادات و اخلاقيات است و اين دليل نمي‌شود كه جامعه اسلامي به خاطر خوي استكبار و تهديدات از آموزه‌هاي خود دست بردارد.

وي افزود: هويت فرد و جامعه شيعي در اعتقاد به پروردگار متعال و بازيابي هويتي كه اهل بيت(ع) دارند تحقق پيدا مي‌كند، بنابراين تعاليم و آموزه‌هاي ديني در راستاي تكامل جامعه بشري و فرهنگ‌نشيني قرار مي‌گيرند.

حجت‌الاسلام لطفيان گفت: ارزيابي شخصيت منتظر، نمايشگر جامعه‌اي است متحرك و تلاشگر كه براي تشكيل حكومت عدالت و ايمان پيوسته در تلاش و تكاپو است.

مديركل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي با بيان اينكه منتظر واقعي از آگاهي و بينش اسلامي برخوردار است و در برابر اين امر مقدس احساس مسئوليت مي‌كند، افزود: منتظر چه فرد باشد چه جامعه و يا امت در حال عبادت و پرستش است و به بيان حضرت علي(ع) همانند مجاهد و تلاشگري است كه در راه خدا و احياي سنت‌هاي اسلامي گامي برمي‌دارد.

حجت‌الاسلام لطفيان با اشاره به اينكه فردي كه دست از تلاش برداشته و راه باطل را مي‌پويد نمي‌تواند خود را منتظر حق بداند، تصريح كرد: جامعه‌اي كه بي حركت و در حال سكون است با جامعه متحرك و پويا برابر نيست و تا زماني كه به عناصر ذهني خود اكتفا كند گرفتار ناساماني و پريشاني است.

وي در ادامه افزود: مگر از خواب غفلت بيدار شود و آنچه را كه در ذهن دارد عيني سازد تا بتواند از ويژگي‌هاي فرهنگ اسلام در ساختن شخصيت فردي و اجتماعي خود بهره‌مند شود.

مديركل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي گفت: حوادثي كه در زمان غيبت حضرت مهدي جامعه را تهديد مي‌كند بيان كننده اين حقيقت است كه تاكنون كره زمين سلطه حكومت خدايي و امامت جهاني آخرين گوهر فروزان را به خود نديده و شيعه با اعتقاد به دو خصيصه ارزشمند عدالت و امامت او را همراهي مي‌كند.

حجت‌الاسلام لطفيان خاطرنشان كرد: پيشوايان مذهبي در راه احياي انرژي‌هايي كه كاروان انسانيت را به سوي آينده‌اي درخشان سوق مي‌دهند و مي‌كوشند تا حس‌بدبيني به آينده را در وجود افراد در نطفه خفه كنند و از ساخته شدن اين جنين خطرناك جلوگيري به عمل آورند.

چهارشنبه 5 تير 1392 - 19:52
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری