چهارشنبه 25 تير 1399 - 12:0
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان جنوبي
  • هيچ خبري موجود نيست

مسئول تبليغات اسلامي قاين:

تبيين مباني فكري و عقيدتي شيعه از وظايف اصلي مبلغان است

مسئول اداره تبليغات اسلامي شهرستان قاين، تبيين مباني فكري و عقيدتي شيعه را از وظايف اصلي مبلغان در عرصه تبليغ و سخنوري دانست.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي، حجت‌الاسلام احمد عليپور، مسئول اداره تبليغات اسلامي شهرستان قاين، در ديدار روحانيان مستقر و طرح هجرت و کارکنان اداره تبليغات اسلامي شهرستان قاين با امام جمعه اين شهرستان، تبيين مباني فكري و عقيدتي شيعه و گسترش فرهنگ انتظار را از وظايف اصلي مبلغان در عرصه تبليغ و سخنوري دانست.

حجت‌الاسلام عليپور ضمن ارائه گزارشي از عملكرد اين اداره در زمينه‌هاي اعزام مبلغ، تشكل‌هاي ديني و مذهبي، مراكز قرآني، امور بانوان، گفتمان‌هاي ديني، امور مساجد، محافل انس با قرآن، خواستار كمك و همكاري بيشتر امام جمعه در زمينه‌هاي فرهنگي شهرستان شد.

همچنين حجت‌الاسلام سيدمرتضي اصفهاني، امام جمعه شهرستان قاين نيز ضمن تشكر از حضور روحانيان گفت: به گفته مقام معظم رهبري سازمان تبليغات اسلامي يكي از حسنات انقلاب اسلامي است.

وي افزود: روحانيان مستقر در روستاها امين مردم هستند به طوريكه در روستاهائي كه روحانيان مستقر وجود دارد كمتر بزه‌كاري و كارهاي خلاف ديده مي‌شود يعني روحاني در روستا هم دادگاه است هم پاسگاه و هم شوراي حل اختلاف.

حجت‌الاسلام اصفهاني يادآور شد: به همين دلايل روحاني در روستا قبل از هر كاري بايد مردم‌دار باشد يعني با بيان خوش و اخلاق نيكو با مردم برخورد و مشكلات مردم را تا جائيكه مي‌تواند حل و فصل كند.

امام جمعه شهرستان قاين خاطرنشان كرد: روحانيان بايد از لحاظ علمي در سطح بالايي باشند كه اگر كسي به آنها مراجعه كرد بدون فوت وقت جواب قانع كننده‌اي به آنها داده شود.

چهارشنبه 5 تير 1392 - 19:51
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری