يكشنبه 3 شهريور 1398 - 7:20
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان جنوبي
  • هيچ خبري موجود نيست

گزارش تصويري جشن ميلاد مهدي موعود (عج) در شهر اسديه

رييس اداره تبليغات اسلامي شهرستان درميان از برگزاري مراسم جشن باشکوه ميلاد منجي عالم بشريت حضرت مهدي موعود(عج) در شهر اسديه خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي، حجت الاسلام محمدهادي نودهي با اعلام اين خبر گفت: همزمان با سراسر کشور، مراسم باشکوه جشن ميلاد منجي عالم بشريت حضرت مهدي موعود(عج) با حضور نماينده مردم شهرستان بيرجند، درميان و خوسف در مجلس شوراي اسلامي، امام جمعه شهر اسديه، فرماندار و مسئولين ادارات شهرستان و حضور پرشور مردم شيعه و اهل سنت شهر اسديه در مسجد محمدرسول الله(ص) برگزار شد.

در اين مراسم حجت الاسلام سيد محمد باقر عبادي در ديدار با مردم شهر اسديه با اشاره به فرخنده ميلاد امام زمان((عج) اظهار کرد: اولين هدف دين مبين اسلام بيداري فطرت انيسان ها براي رسيدن به کمال الهي است.

نماينده مردم درميان در مجلس شوراي اسلامي، فرهنگ مهدويت را مترادف فرهنگ اسلام ناب محمدي دانست و ادامه داد: حضور پرشور مردم در انتخابات نماد مردم سالاري ديني و گوشه ي کوچکي از خلق حماسه ي سياسي بود.

حجت الاسلام عبادي با بيان اين که خلق حماسه سياسي و اقتصادي مستلزم هوشمندي بالاي مسئولين و آحاد مردم است، افزود: در حال حاضر با وجود حاکميت نظام سلطه در جهان، مبناي انقلاب اسلامي بر پايه حماسه سازي و استکبار ستيزي به منظور مقابله با بي عدالتي در سرتاسر دنيا مي باشد و اعتقاد بر اين است که حماسه با ورود در عرصه هاي مختلف سياسي ، اقتصادي ، فرهنگي با يک نگاه آرمانخواهي منجر به خلق ابتکارات و نوآوري ها و تبديل يک وضعيت انفعالي به وضعيت ابتکاري مي شود.

وي اضافه کرد: از مهمترين الزامات عمومي خلق حماسه هوشياري بالاي آحاد ملت است؛ يعني گروه يا ملتي که خواهان خلق حماسه هستند بايد دشمن شناسي آنها در اوج باشد و داراي توانمندي بالا بوده تا از تخصص و مهارت لازم براي مبارزه برخوردار باشند. همچنين برخوردار بودن از سطح بالاي حب و بغض؛ يعني اينکه نسبت به دشمنان در اوج دشمني و نسبت به همفکران و دوستان خود، نهايت محبت و دوستي را داشته باشيم و به عبارتي ديگر در اوج استکبار ستيزي در عين حال در نهايت ولايت پذيري باشيم.

چهارشنبه 5 تير 1392 - 19:49
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری