دوشنبه 25 شهريور 1398 - 15:22
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان جنوبي
  • هيچ خبري موجود نيست

مديرکل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي:

ظرفيتهاي روحانيون در غني سازي اوقات فراغت جوانان مورد استفاده قرار گيرد

مديرکل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي بر استفاده از ظرفيت هاي روحانيون در روستاها و شهرهاي استان براي برنامه ريزي اوقات فراغت جوانان تأکيد کرد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي، حجت الاسلام کاظم لطفيان در جلسه ستاد ساماندهي امور جوانان استان، با اشاره به اينکه هم اکنون 160 روحاني در شهر و روستاهاي استان مستقر هستند، اظهار داشت: به دليل کمبود اعتبار به طور کامل از اين توانمندي در استان استفاده نمي شود، چراکه ساير دستگاه هاي مي توانند از اين افراد به عنوان مربي استفاده کنند.

وي با اشاره به اينکه بايد از ظرفيت مشاوران مذهبي مدارس نيز در پر کردن اوقات فراغت جوانان استفاده شود، افزود: 120 مبلغه خواهر در استان فعالند که مي توان از ظرفيت آنها نيز به عنوان مربي استفاده کرد.

حجت الاسلام لطفيان با بيان اينکه اينترانت رايگان تبيان از سوي اين نهاد تامين مي شود و قابليت کاربري 30 نفر به طور همزمان را دارد، اظهارداشت: اين مجموعه 100 درصد جامع و کامل بوده و به عنوان بزرگترين پايگاه ديني خاورميانه به شمار مي رود.

وي اضافه کرد: اين مجموعه نيازمندي جوانان در بخش هاي مختلف را به صورت جامع برآورده مي کند.

حجت الاسلام لطفيان از وجود کتابخانه ديجيتال در تبليغات اسلامي استان خبر داد و گفت: هم اکنون يک ميليون عنوان داده رسمي در موضوعات مختلف به صورت رايگان در اختيار دانشجويان، دانش آموزان و ساير اقشار مردم قرار دارد.

به گفته وي، اين مجموعه به طور همزمان قابليت استفاده 17 کاربر را دارد و از جامع ترين مجموعه ها در شرق کشور به شمار مي رود.

حجت الاسلام لطفيان با اشاره به اينکه در مراسم معنوي اعتکاف امسال 10 هزار و 400 نفر حضور يافتند، افزود: براساس آمار رسمي بيش از 85 درصد اين افراد جوانان هستند.

وي اضافه کرد: اسنتفاده از مراسم اعتکاف و ساير مراسم معنوي و مذهبي در طول سال فرصت مناسبي براي برگزاري برنامه هاي فرهنگي است.

حجت الاسلام لطفيان تعداد پايگاه هاي پيش بيني شده امسال براي اوقات فراغت را 168 پايگا برشمرد و بيان کرد: تعداد مربياني که قرار است اين پايگاه را مديريت کنند در هسته هاي فرهنگي 22 نفر و در بوستان هاي معرفت 57 نفر است.

مديرکل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي با اشاره به اينکه از اين تعداد 80 پايگاه بوستان معرفت و مابقي هسته هاي فرهنگي جوان هستند، افزود: ثبت نام در اين پايگاه ها آغاز شده و از 10 تيرماه کلاس هاي آموزشي در اين پايگاه ها آغاز مي شود.

چهارشنبه 5 تير 1392 - 10:14
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری