دوشنبه 20 مرداد 1399 - 22:59
پربازديدترين اخبار از استان
يزد
  • هيچ خبري موجود نيست

سازمان تبليغات اسلامي، يادگار حضرت امام خميني(ره) و مروج مکتب عاشورا و انتظار است

رئيس اداره تبليغات اسلامي اردکان گفت: سازمان تبليغات اسلامي، يادگار حضرت امام خميني(ره) و مروج مکتب عاشورا و انتظار است .

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان يزد، رئيس اداره تبليغات اسلامي اردکان در گفتگويي با خبرنگاران در آستانه سالگرد تأسيس سازمان تبليغات اسلامي گفت : سازمان تبليغات اسلامي يادگار حضرت امام خميني(ره) و مروج مکتب عاشورا و انتظار است .

حجت‌الاسلام حاجي اسماعيلي به تاريخچه تأسيس سازمان تبليغات اسلامي اشاره کرد و گفت: پس از پيروزي انقلاب اسلامي و در راستاي تبليغ امور ديني در جامعه، به فرمان حضرت امام خميني(ره) در سال ۱۳۶۰ اين سازمان تأسيس شد و شرح وظايفي براي اين سازمان تدوين و پس از تصويب مجلس شوراي اسلامي به مرحله اجرا در آمد .

وي با اشاره به حديثي از پيامبر بزرگوار اسلام که فرمودند : « اني تارک فيکم الثقلين کتاب الله و عترتي » ، خميرمايه و سرمايه تبليغي سازمان تبليغات اسلامي را قرآن کريم و اهلبيت(ع) دانست و گفت: در سراسر کشور وظيفه اصلي نشر و گسترش تعاليم قرآن کريم برعهده سازمان تبليغات اسلامي است که در همين راستا دارالقرآن اين سازمان ايجاد شد .

رئيس اداره تبليغات اسلامي اردکان افزود: در زمينه نشر فرهنگ قرآني دوره هاي روخواني، روانخواني، آموزش تجويد، صوت و لحن، حفظ، مفاهيم و تفسير قرآن در حال برگزاري است .

حاجي اسماعيلي از برگزاري بيش از ۲۰ دوره تربيت معلم قرآن در بخش روخواني و برگزاري ۳ دوره تربيت معلم قرآن در بخش تجويد خبرداد و گفت : به کساني که در اين دوره ها شرکت مي کنند و موفق به کسب امتياز لازم بشوند گواهينامه رسمي داده خواهد شد .

وي، تشکيل و راه اندازي جلسات قرآن کريم را از ديگر برنامه هاي اين سازمان برشمرد و گفت: تاکنون بيش از ۲۰۰ جلسه قرآن کريم در سطح شهرستان شناسايي و سازماندهي شده است که به صورت هفتگي در مساجد، اماکن مذهبي و منازل برگزار مي گردد که براي بهره برداري هرچه بهتر از اين جلسات، برنامه بازآموزي اساتيد و تجهيز جلسات در دست اجراست .

رئيس اداره تبليغات اسلامي اردکان، برگزاري مراسمات مختلف قرآني در مناسبتهاي مذهبي و با حضور قاريان ممتاز کشوري و بين المللي را از ديگر فعاليت هاي اين اداره عنوان کرد و از تأسيس مؤسسات خصوصي قرآني و خانه هاي قرآني در سطح شهرستان خبر داد و گفت : خوشبختانه در اکثر روستاهايي که جمعيت قابل توجهي دارد خانه هاي قرآني روستايي فعاليت دارند که باعث ايجاد برکات خوبي براي همگان شده است .

وي به اعزام مبلغ به مناطق مختلف بويژه روستاهاي فاقد روحاني و امام جماعت در مناسبتهاي مختلف اشاره کرد و اين اقدام را درجهت اشاعه فرهنگ مذهبي و ديني و همچنين تبيين دستاوردهاي انقلاب اسلامي مؤثر دانست .

آن مقام مسئول از مساجد به عنوان پايگاه انقلاب و مرکز نشر آموزه هاي ديني ياد کرد و نقش مساجد را در اين خصوص مهم دانست و رسيدگي به امور مساجد اعم از اعزام روحاني و پيگيري مسائل ديگر را از وظايف سازمان تبليغات اسلامي برشمرد .

در پايان، رئيس اداره تبليغات اسلامي اردکان به تشکيل تعدادي ستاد، شورا و کانون از جمله: شوراي هيئات مذهبي، کانون مداحان، ستاد اعتکاف، ستاد بنياد بين المللي غدير و شوراي نظارت بر شئون فرهنگي و مناسبتهاي مذهبي اشاره کرد که به منظور بزرگداشت مناسبتهاي ديني تحت نظر اين سازمان فعاليت دارند .

چهارشنبه 5 تير 1392 - 10:13
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری