جمعه 24 مرداد 1399 - 9:55
پربازديدترين اخبار از استان
كرمان
  • هيچ خبري موجود نيست

برگزاري جشن هاي نيمه شعبان در زرند

رئيس اداره تبليغات اسلامي زرند از برگزاري جشن هاي نيمه شعبان در شهرستان زرند به صورت محوري در سه منطقه خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي کرمان ، حجت الاسلام مهدي حسني در اين خصوص گفت:جشن هاي نيمه شعبان چند سالي است که با نظم و و هماهنگي خاصي از طرف مردم در حال اجرا مي باشد.و موارد انحرافي را که در سالهاي گذشته در جشن هاي خودجوش مردمي مشاهده مي شد به کلي از بين رفته است.

حجت الاسلام مهدي حسني افزود:فرهنگ برگزاري جشن ها از طرف مردم بسيار پيشرفت خوبي داشته است و شان ائمه اطهار رعايت مي شود.

حجت الاسلام حسني يادآور شد:درخصوص ساماندهي جشن هاي مذهبي شوراي فرهنگ عمومي و اداره تبليغات اسلامي زرند با همکاري همه مسئولين و فعالين فرهنگي به نتايج بسيار خوبي رسيده اند.

مهدي حسني گفت: به همين منظور مراسم جشن نيمه شعبان در سه منطقه شهري شامل حسينيه المهدي،مسجد صاحب الزمان خيابان ولي عصر و خيابان مطهري برگزار شد.

رئيس اداره تبليغات اسلامي زرند در ادامه اظهار داشت: نيمه‏ى شعبان انسان را به جائى مى‏رساند كه تمام مراحل كمالات كه بى‏نهايت است ولى آن اندازه كه عمر ما فرصت مى‏دهد بپيمائيم.

مهدي حسني گفت:نيمه شعبان اگر چه شرافتش را وامدار مولود خجسته‏اى است كه در اين روز زمين را با قدوم خويش متبرك ساخته است، اما همه عظمت آن در اين خلاصه نشده و در تقويم عبادى اهل ايمان نيز از جايگاه و مرتبه والايى برخوردار است.

وي در پايان گفت: در رواياتى كه از طريق شيعه و اهل ‏سنت نقل شده فضيلت هاى بسيارى براى عبادت و راز نياز در شب و روز خجسته نيمه ‏شعبان بر شمرده شده است و اين خود تمثيل زيبايى است از اين موضوع كه براى رسيدن به صبح وصال موعود بايد شب وصل با خدا را پشت‏ سرگذاشت، و تا زمانى كه منتظر، عمر خويش را در طريق كسب صلاح طى نكند نمى‏تواند شاهد ظهور مصلح موعود باشد.

چهارشنبه 5 تير 1392 - 10:12
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری