سه‌شنبه 29 مرداد 1398 - 3:17
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان جنوبي
  • هيچ خبري موجود نيست

جشن بزرگ نيمه شعبان توسط مؤسسه قرآني محبان اهل بيت (ع) قاين برگزار شد

به همت مؤسسه قرآني محبان اهل بيت (ع) وابسته به اداره تبليغات اسلامي شهرستان قاين، مراسم جشن بزرگ نيمه شعبان در اين شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي، به نقل از رابط خبري اداره تبليغات اسلامي شهرستان قاين، حسن يعقوب پور مسئول مؤسسه قرآني محبان اهل بيت (ع) از برگزاري مراسم جشن بزرگ نيمه شعبان توسط اين موسسه قرآني خبر داد.

وي افزود: در اين مراسم حجت الاسلام تقوي از اساتيد حوزه علميه امام صادق (ع) در سخناني ضمن تأکيد بر برگزاري مراسمات نيمه شعبان به ويژه مردمي بودن آن گفت: امسال با تلاش و کوشش موسسه قرآني محبان اهل بيت (ع) و هيئت مذهبي امام سجاد (ع) و مردم شاهد اجراي بسيار باشکوه مراسمات هستيم که اقدام بسيار ارزشمندي است و بايد درجهت غني تر کردن آن کوشيد.

وي تأکيد کرد که بايد با درون مايه مناسب و به دور از لهو و لعب به طوري که بر جذابيت مراسم افزوده شود برنامه ها به صورت شاد اجرا شود.

حجت الاسلام تقوي استفاده از ظرفيت هاي معنوي و فرهنگي اين ايام براي تبيين موضوع مهدويت مهم عنوان کرد و افزود: امروزه بحث مهدويت چه به لحاظ اعتقادي و چه تاريخي مهم است و بايد کارشناسان فرهنگي و نهادهاي مختلف در جهت الگو دهي به اين جشن ها و ايجاد قالب هاي نوين کوشاباشند.

در ادامه اين مراسم مولودي خواني صورت پذيرفت و به تعدادي از حاضرين در مراسم هدايايي اهدا شد.

گفتني است، اين مراسم شامگاه يکشنبه 2 تيرماه در مسجد امام سجاد (ع) شهرستان قاين برگزار شد.

چهارشنبه 5 تير 1392 - 9:56
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری