پنجشنبه 23 مرداد 1399 - 2:6
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان جنوبي
  • هيچ خبري موجود نيست

امام جمعه بيرجند:

اشاعه معارف ديني توسط مبلغان، مهم ترين راهکار مقابله با تهاجم فرهنگي است

امام جمعه بيرجند در ديدار با مدير کل و کارکنان اداره کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي به مناسبت سالروز تأسيس سازمان تبليغات اسلامي، گفت: اشاعه و تبليغ معارف ديني توسط مبلغان مهم ترين راهکار مقابله با تهاجم فرهنگي دشمن است.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي، حجت الاسلام علي رضايي بيرجندي در اين ديدار که در محل دفتر امامت جمعه برگزار شد، اظهار کرد: هميشه بايد قدردان نعمات و اولياي الهي و معارف اسلامي باشيم.

وي با بيان اينکه تبليغ و تبليغات ديني مختص يک هفته و روز خاصي نيست، افزود: تبليغات ديني اکسيژن معنوي انسانها است و هميشه و همه زمان روز اشاعه معارف دين است.

وي با بيان اينکه سازمان تبليغات و مبلغين دين هميشه بايد به دنبال اين باشند که آيا به اهدافي که اسلام براي تبليغات اعلام کرده دست يافته است، افزود: بايد از ظرفيت هاي موجود براي تبليغ معارف اسلامي نهايت استفاده را داشته باشيم.

امام جمعه بيرجند با بيان اينکه در امر تبليغ دين و تعمير مساجد جز از خدواند نبايد از کسي خشيت داشته باشيم، تصريح کرد: آناني که رسالت الهي را تبليغ مي کنند جز در برابر خداوند خشيت ندارند.

وي با تاکيد بر اينکه در امر تبليغ ما بايد ابتدا خودمان نسبت به اين امر توجيه باشيم، بيان داشت: ما به عنوان دين مي خواهيم حيات، نشاط و رشد را به جامعه بدهيم.

وي با بيان اينکه اگر ما امروز انديشه ديني را درست کنيم دنيا و آخرت را براي فرزندان خود بهشتي کرده ايم، افزود: رسالت خيلي سنگين بر دوش ما نهاده شده زيرا تبليغ معارف الهي استمرار رسالت انبياء است.

وي گفت: مساجد ما بايد کانون نور و هيئت هاي مذهبي ما کانون ولايت باشند.

چهارشنبه 5 تير 1392 - 9:28
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری