شنبه 27 مهر 1398 - 23:26
پربازديدترين اخبار از استان
سمنان
  • هيچ خبري موجود نيست

حجت الاسلام تقوي مطرح کرد:

افراد ناآگاه نبايد وارد جامعه مداحي شوند

رئيس اداره تبليغات اسلامي شهرستان دامغان، شناخت جايگاه مداحي را يک ضرورت اجتناب ناپذير دانست و گفت: نوجوانان و مداحان بايد قبل از هر چيز جايگاه مداحي اهل‌بيت(ع) را در فرهنگ اسلامي بشناسند و خود را در معرض عمل قرار دهند.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان سمنان، حجت الاسلام مصطفي تقوي پيش از ظهر يکشنبه در سومين جلسه کانون مداحان شهرستان دامغان با بيان اينکه مداحي کار بسيار مقدسي است افزود: اگر نوجوانان مي‌خواهند امام حسين(ع) به آنها عنايت داشته باشد، نيتشان را خالص و احترام اين جايگاه مقدس را حفظ كنند.

وي با اشاره به اهميت جايگاه مداحي گفت: كار مداحان پيوند دادن قلب‌هاي مردم به ائمه اطهار(ع) است که با اخلاص و توکل پديد مي آيد و ارزش بسيار والايي دارد.

رئيس اداره تبليغات اسلامي شهرستان دامغان اظهار داشت: از آنجا که عشق و ولاي اهل بيت و پيوند جوانان و نوجوانان ما با خاندان عصمت و طهارت(ع)، تا حد زيادي، آنان را در برابر مفاسد و تهاجم فرهنگي و دين گريزي بيمه و مصون مي کند، ضروري است که به اين مساله مهم، جدي تر نگريسته شود.

تقوي گفت: از آنجا که اشعار مدح و مرثيه، در يک جامعه دين باور به «فرهنگ ديني» تبديل مي شود، تصميم و هدايت و پاکسازي و آفت زدايي از اين موضوع مهم ديني، بسيار ضروري و به عهده کانون مداحان است تا ساماندهي کند.

وي در خاتمه با انتقاد از ورود افراد ناآگاه به عرصه مداحي و انحراف در شيوه عزاداري ها تصريح كرد: لازم است كه کانون مداحان با اتخاذ شيوه هايي از ورود اين افراد به جامعه مداحي جلوگيري كنند.

چهارشنبه 5 تير 1392 - 9:10
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری