شنبه 10 خرداد 1399 - 13:30
پربازديدترين اخبار از استان
اردبيل
  • هيچ خبري موجود نيست

نشست روساي ادارات تبليغات اسلامي استان اردبيل در نير

نشست روساي ادارات تبليغات اسلامي استان اردبيل با حضور امام جمعه نير و مدير كل تبليغات اسلامي استان اردبيل در سهرستان نير برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي اردبيل، حجت الاسلام مقدسي امام جمعه نير در اين نشست ضمن تبريك اعياد شعبانيه و ميلاد حضرت امام مهدي (عج) در سخناني گفت: پيامبر خدا (ص) مي فرمايند: علما وارثان پيامبرانند، اهل آسمان ايشان را دوست مى دارند و هر گاه بميرند ماهيان دريا تا روز رستاخيز برايشان آمرزش مى طلبند.

وي افزود: شأن همه واعظان و علماي ديني به اين است كه به گفته‌هاي اسلام و دين نبي مكرم اسلام (ص) عمل كرده و مسلمانان را نيز به هدايت و پيمودن اين مسير دعوت كنند.

امام جمعه نير با بيان اينكه علما در طول تاريخ منشأ تحولات در جامعه بوده‌اند، گفت: تاريخ شيعه مملو از علماي مجاهدي است كه سعي كرده‌اند آثار و نام شان سبب افتخار شيعه شود و موقعيت علمي و عملي فقه و فقاهت را به عالي‌ترين رتبه رسانده و بروز دهند.

حجت الاسلام مقدسي با اشاره به دو وظيفه اساسي علما ابراز كرد: عمل به احكام و آموزش عملي و واقعي آموزه‌‌هاي دين در طول تاريخ به نحو شايسته از سوي علما انجام شده و توانسته اند با تشخيص راه صحيح از غير‌صحيح دينداران را نيز هدايت كنند.

حجت الاسلام مقدسي در پايان وظيفه تمام معلمان ديني و علما را حركت در مسير هدايت‌ها و توجهات واقعي به‌سمت تبيين احكام اسلامي و تفسير آن دانست و يادآور شد: همانا روحانيون واسط بين اهل‌بيت (ع) و مردم هستند.

گفتني است، در اين نشست كه در محل اداره تبليغات اسلامي نير برگزار شد، هريك از روساي ادارات تبليغات اسلامي شهرستان هاي تابعه به ارائه گزارش اجمالي از فعاليت هاي خود در زمينه فرهنگي و قرآني پرداختند.

سه‌شنبه 4 تير 1392 - 10:8
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری