يكشنبه 3 مرداد 1400 - 11:0
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان جنوبي
  • هيچ خبري موجود نيست

در آستانه روز تبليغ و اطلاع رساني ديني؛

نشست صاحب نظران فرهنگي در شهرستان سرايان برگزار شد

به همت اداره تبليغات اسلامي شهرستان سرايان، در آستانه فرارسيدن يکم تير ماه، روز تبليغ و اطلاع رساني ديني، نشست صاحب نظران فرهنگي در اداره تبليغات اسلامي اين شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي، به نقل از حسين سالاري رابط خبري سرايان، حجت الاسلام حسن سهرابي نژاد در ابتداي اين نشست که با حضور امام جمعه موقت، فرماندار، معاون فرماندار، رؤساي ادارات و نهادهاي فرهنگي برگزار شد، اظهار داشت: آسيب هاي اجتماعي به آن دسته از نابساماني ها و نابهنجاري هاي رفتاري افراد يک جامعه اطلاق مي شوند که ريشه در بي نظمي ها، کژکارکردي هاي پديده هاي اجتماعي و پيامدهاي نامطلوب آنها دارد.

وي خاطرنشان کرد: اين آسيب ها غالباً باعث رنجش رواني، جسمي و مادي اقشار خاص و آسيب پذير جامعه مي شوند.

رييس اداره تبليغات اسلامي سرايان اضافه کرد: بايد اين مهم آسيب شناسي شود تا بتوانيم در جامعه اسلامي شاهد کاهش معضلاتي که هر روز بيشتر و بيشتر گريبانگير جامعه و بخصوص نسل جوان مي شود باشيم.

فرماندار سرايان نيز در اين ديدار به بيان مطالبي در اين زمينه پرداخت و افزود: به طور کلي زمينه بروز آسيب هاي اجتماعي در افراد مي تواند از حوزه هاي شخصيتي و فردي، خانوادگي، کاري و جامعه نشأت بگيرد، اما عوامل ساختاري مؤثر در گسترش آسيب هاي اجتماعي در شهرها و راهکارهاي کنترل آنها، مبحثي است مربوط به مديريت شهري.

فرماندار سرايان در پايان، توسعه فضاهاي ورزشي و تشويق اقشار مختلف جامعه بويژه جوانان به فعاليت هاي ورزشي را در يک برنامه ريزي جامع و کلان نگر، جهت کاهش اين آسيب ها مورد توجه قرار داد.

سه‌شنبه 4 تير 1392 - 10:5
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری