دوشنبه 31 شهريور 1399 - 19:27
پربازديدترين اخبار از استان
البرز
  • هيچ خبري موجود نيست

حجت الاسلام مسعودي گفت:

بيان وقايع کربلا و عاشورا بايد بر منابع متقن و معتبر استوار باشد

مدير کل تبليغات اسلامي استان البرز،بر بيان وقايع عاشورا بر اساس منابع معتبر و متقن تأکيد کرد.

به گزارش روابط عمومي اداره تبليغات اسلامي استان البرز، حجت الاسلام سيد عباس مسعودي، گفت: در توصيف وقايع عاشورا بايد آنچه آنطور که قرآن کريم و بينش ديني ما مي گويد عمل کنيم.

وي افزود: خطباي ما به نقل تاريخي اکتفا نکنند بلکه هدف نهضت عاشورا مورد توجه قرار گيرد.

مسعودي،اظهار داشت: مسئله مهم امر به معروف و نهي از منکر که جزو اهدا حضرت سيد الشهداء (ع) بوده بايد مورد توجه بيشتر قرار گيرد و به اين فريضتين مهم آنگونه که شايسته است اهميت داده شود.

وي با اشاره به اهداف عاليه نهضت عاشورا گفت: امام حسين (ع) به خاطر دين، مبارزه با تحريفات و خرافات و احياي امر به معروف و هني از منکر قيام کرد و ظلم ستيزي و عدالت طلبي از جمله اهداف آن امام همام بوده است.

مسعودي، گفت: ماه محرم بهترين فرصت جهت تحليل شرايط صدر اسلام و مبارزه با دنيا طلبي و قدرت طلبي ا ست.

وي، ضمن اشاره به لزوم احترام به محافل مذهبي گفت: محافل و مجالس حسيني ما بايد از مسائل سياسي، حزبي و انتخاباتي بدور باشد و حرمت اين مجالس نگه داشته شود و مداحان و وعاظ و خطباي ما از حرکات دو مسائلي که موجب تفرقه و جدايي مسلمين مي شوند خودداري کنند.

حجت الاسلام مسعودي،افزود: هيئات مذهبي و دستجات عزاداري بايد چهره اي ذلنشين از عزاداري حسين بن علي (ع) به نمايش بگذارند و از هر اقدامي که موجب مخدوش شدن اين پيام جاودانه و عزاداري حسيني را فراهم مي کند پرهيز کنند.

مدير کل تبليغات اسلامي استان البرز، گفت: امروز آيين هاي عاشورايي در قلب دنياي مسحيت در اقصا نقاط دنيا با شور و شوق تمام برگزار مي شود.

يكشنبه 2 تير 1392 - 10:32
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری