يكشنبه 19 مرداد 1399 - 7:31
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان جنوبي
  • هيچ خبري موجود نيست

برگزاري مراسم جشن ميلاد حضرت علي اکبر(ع) در روستاي تخته جان درميان

رييس اداره تبليغات اسلامي شهرستان درميان از برگزاري مراسم جشن ميلاد حضرت علي اکبر(ع) و روز جوان در مسجد جامع روستاي تخته جان خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي، حجت الاسلام محمدهادي نودهي رييس اداره تبليغات اسلامي شهرستان درميان با اعلام اين خبر، گفت: همزمان با سراسر کشور مراسم جشن با شکوه ميلاد حضرت علي اکبر (ع) و روز جوان با جضور پرشور جوانان و مردم متدين روستا در مسجد جامع روستاي تخته جان از توابع شهرستان درميان برگزار شد.

حجت الاسلام صالحي روحاني طرح هجرت روستاي تخته جان با تبريك ميلاد حضرت علي اكبر (ع) و روز جوان، با اشاره به ابعاد شخصيتي حضرت علي اکبر (ع) و خصوصيات اخلاقي و رفتاري آنحضرت، وي را الگوي معرفتي خوبي براي جوانان معرفي كرد.

وي گفت: شباهت حضرت علي اکبر (ع) به پيامبر (ص) تنها يک شباهت موروثي صرف نيست بلکه اين شباهت فضيلتي بزرگ براي ايشان است.

روحاني طرح هجرت روستاي تخته جان خطاب به جوانان افزود: قدر لحظات جواني را بدانيد و از آن بهره مفيد ببريد، زيرا در بهترين ايام عمر قرار داريد و منازل ابتدايي زندگي اجتماعي را طي مي کنيد و بايستي با الگوبرداري مناسب راه درست زندگي کردن را پيدا کنيد و فريب الگوهايي با رنگ و لعاب هاي مختلف که اين روزها براي شما جوانان عرضه مي شود را نخوريد.

وي خاطر ‌نشان كرد: حضرت علي ‌اكبر (ع) در زندگي كوتاه خود داراي شاخصه‌ها و مرزبندي‌هاي رفتاري، اخلاقي و هويتي بودند، بطوري كه هرگز از مسير امامت و ولايت خارج نشده و هميشه اين سخنان و شايستگي‌ها را مدنظر و ملاك عمل قرار داده‌اند

اين مراسم با مداحي مداحان و پذيرائي حاضران خاتمه يافت.

شنبه 1 تير 1392 - 14:10
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری