شنبه 10 خرداد 1399 - 13:23
پربازديدترين اخبار از استان
اردبيل
  • هيچ خبري موجود نيست

مديرکل تبليغات اسلامي استان اردبيل:

نبايد ظرفيت 1340 هيئت مذهبي ناديده گرفته شود

حجت‌الاسلام مهدي ستوده در گردهمايي مبلغان ديني و رؤساي تبليغات اسلامي استان در شهر نير اظهار داشت: نبايد ظرفيت يک‌هزار و 340 هيئت مذهبي و دو هزار مسجد در امر تبليغ ديني و ارزش‌هاي اسلامي ناديده گرفته شود.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي اردبيل، حجت‌الاسلام مهدي ستوده افزود: هم اکنون 670 روحاني در  دو هزار مسجد به امر تبليغ مباني ديني و ارزشي مشغول هستند که اين برنامه‌ها بيشتر با محور تبيين مسايل ديني و قرآني در مساجد و همچنين برپايي نمازهاي جماعت انجام مي‌شود.

وي در ادامه تصريح کرد: با توجه به نزديکي ماه مبارک رمضان ما با اعزام مبلغان و روحانيان به مناطق مختلف سعي داريم بحث‌هاي قرآني در مساجد، تفسير قرآن کريم، برنامه‌هاي اوقات فراغت جوانان و کلاس‌هاي قرآني را تقويت کرده و در ماه ميهماني خدا بستري را فراهم کنيم تا همه مردم از اين ظرفيت استفاده کنند.

حجت الاسلام ستوده خاطر نشان کرد: در حال حاضر بيش از يک‌هزار و 340 هيئت مذهبي و 160 مؤسسه قرآني در استان اردبيل فعاليت مي‌کنند که اين فعاليت‌ها بيشتر با محور مسايل ارزشي، تبليغي و آشنايي بيشتر جوانان و نوجوانان با مسايل تربيتي است.

مدير كل تبليغات اسلامي استان اردبيل افزود: تبليغات اسلامي استان در بخش برگزاري کنگره شعر عاشورايي و همچنين گفتمان‌هاي ديني در سطح کشور رتبه اول و در حوزه تبليغات فضاي مجازي نيز رتبه دوم را به دست آورده است.

وي در بخش ديگري از سخنان خود يکي از دغدغه‌هاي علماي طرح هجرت و مستقر را نبود خانه‌هاي عالم توصيف کرد و ادامه داد: با هدف حل اين مشکل 130 باب خانه عالم هم اکنون احداث شده و حدود 20 واحد نيز در مرحله تکميل مي‌باشد.

حجت الاسلام ستوده يادآور شد: در کنار اين ظرفيت‌ها بيش از يک‌هزار و 200 مداح در سطح استان شناسايي و ساماندهي شدند که نبايد از اين ظرفيت نيز غفلت کرده و يا بخواهيم نسبت به آن کم توجه و يا بي‌توجه باشيم.

مدير كل تبليغات اسلامي اردبيل گفت:‌ در ماه مبارک رمضان در اکثر مساجد استان برنامه‌هاي قرآني اعم از قرائت، تفسير و جمع‌خواني برگزار مي‌شود تا علاقمندان بتوانند از فضاهاي معنوي و قرآني در ماه نزول قرآن استفاده کنند.

در اين نشست فرماندار نير با اشاره به اهميت هم‌افزايي دستگاه‌ها در حل مشکلات روحانيان طرح هجرت و مستقر افزود: امسال چهار خانه عالم در شهرستان نير تکميل مي‌شود.

مير فخرالدين زاهد از تقويت اعتبارات فرهنگي خبر داد و تصريح کرد: ما سعي داريم با توزيع اين اعتبارات بين دستگاه‌هاي فرهنگي بخشي از ظرفيت‌ها و سرمايه‌هاي معنوي و ارزشي را تقويت کرده و توسعه‌اي عيني ببخشيم.

شنبه 1 تير 1392 - 12:11
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری