پنجشنبه 31 خرداد 1397 - 3:14
پربازديدترين اخبار از استان
قزوين
  • هيچ خبري موجود نيست

حجت الاسلام محرم گنج خاني:

مهمترين رسالت حضرت امام سجاد(ع) تكميل نهضت كربلا بود

حجت الاسلام محرم گنج خاني از روحانيون تاكستان در مراسم جشن ميلاد امام سجاد(ع)گفت:مهمترين رسالت حضرت امام سجاد(ع) تكميل نهضت كربلا بود.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان قزوين،حجت الاسلام محرم گنج خاني از روحانيون تاكستان در مراسم جشن ميلاد امام سجاد(ع)گفت:مهمترين رسالت حضرت امام سجاد(ع)تكميل نهضت كربلا بود.

در اين مراسم كه پنجشنبه 23 خرداد ماه 92 در مسجد حضرت حجت(عج) شهر تاكستان برگزار شد،حجت الاسلام محرم گنج خاني از روحانيون تاكستان،شرايط سخت و بحراني به امامت رسيدن حضرت امام زين العابدين(ع) را يادآور شد و گفت:حضرت امام سجاد(ع) در شرايطي سخت و بحراني عهده دار منصب امامت شد كه يزيد،پدر بزرگوارش و 72 تن از فرزندان،خويشان و ياران آن حضرت را با بي رحمانه ترين شيوه ها به شهادت رسانده بود و چنانچه در واقعه كربلا مشيت الهي بر بيماري آن حضرت نبود،چه بسا ايشان هم به شهادت مي رسيد و نسل پيامبر(ص) قطع مي شد.

وي به تبيين رسالت آن حضرت پس از واقعه كربلا پرداخت و خاطر نشان كرد:رسالت مهم آن حضرت در آن شرايط،تكميل نهضت خونين پدر و به ثمر رساندن خون هاي پاك شهداي كربلا بود.آن حضرت در اين راه تلاش كرد تا چهره واقعي نهضت كربلا را بيان كرده و اينكه حسين بن علي(ع) فرزند پيامبر بوده و اسرا نيز اسراي آل محمد(ص) هستند را براي ديگران روشن سازد و در ضمن چهره واقعي يزيد و جنايات او در ارتباط با اسلام و خاندان پيامبر را برملا كند.

حجت الاسلام گنج خاني در ادامه اظهار داشت:حادثه جانگداز عاشورا و اسارت اهل بيت(ع) تكان سختي را در اركان شيعه ايجاد كرد.به نحوي كه موجب نا اميدي شيعيان در مقابل خاندان ابوسفيان شد و همين موجب شد تا امام سجاد(ع) در غربت كامل قرار گيرد و مردم از مكتب اهل بيت(ع) دور بمانند. و در اين ميان آن حضرت به تربيت ياران و شاگردان صالح براي تجديد حيات اسلام و تقويت شيعه پرداخت.

دوشنبه 27 خرداد 1392 - 9:6
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری